Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Grafik Uzmanı Peter Brandt, 2025 Bitcoin Hedefini 200 Bin Dolara Yükseltti

Brandt daha önce boğa piyasasının zirvesi olarak 120 bin doları işaret etmişti, şimdi ise 200 bin dolar diyor.

27 Şubat 2024 11:52

Güncellenme: 27 Şubat 2024 11:58

Kırk yıldan fazla piyasa deneyimine sahip bir analist olan Peter Brandt, devam eden bitcoin (BTC) boğa piyasasına yönelik tahminlerini revize etti. Zirveye yönelik ilk tahmini 120 bin dolar olan Brandt’in şimdiki tahmini 200 bin dolar.


Brandt, sosyal medyada şunları yazdı: "15 aylık kanalın üst sınırının gördüğü baskıyla birlikte, Ağustos/Eylül 2025'te sona ermesi planlanan mevcut boğa piyasası döngüsünün hedefi 120.000 dolardan 200.000 dolara yükseltildi."


Bitcoin, dün 55.000 doları aşarak 2022 Kasım - Eylül dipleri ve 2023 Nisan - 2024 Ocak zirvelerini birbirine bağlayan trend çizgileriyle tanımlanan 15 aylık kanalı kırdı. Brandt'e göre yükseliş görünümü, fiyatlar geçen haftanın en düşük seviyesi olan 50.500 doları aştığı sürece devam edecek.


Önceki yarılanma döngülerine ve Bollinger bant genişliği gibi teknik analiz göstergelerine dayananlar da dahil olmak üzere diğer birçok çalışma, dik bir yükselişin devam ettiğini gösteriyor.


Fikir birliği, yarılanmanın ABD merkezli spot BTC ETF'lerine girişleri artırmaya devam edebileceği ve fiyatların önümüzdeki 12 ay içinde en az altı haneli rakamlara çıkabileceği yönünde. Nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanması, token’ların üretilme oranını 6,25 BTC'den 3,125 BTC'ye düşürecek.Brandt'in yükseliş beklentisine yönelik gönderisi, bazı piyasa katılımcılarının profil resimlerini "lazer gözlerle" donatmasına neden oldu. Bu, 2021 yılında bitcoin sahiplerinin piyasa rallisine gönderme yapmak için kullandıkları viral bir meme’di.


Brandt'a göre lazer gözlerin geri dönüşü, piyasanın zirvelerinde sıklıkla gözlemlenen bireysel yatırımcı çılgınlığının sinyalini veren zıt bir gösterge.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcpiyasa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk