Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Grafik Analistleri Bitcoin'in Yükselen Takoz Formasyonuna Dikkat Çekti

Kripto analisti ve trader Josh Olszewicz: "Yükselen takozların düşüş eğilimine işaret ettiğini biliyoruz."

14 Mart 2024 11:04

Güncellenme: 14 Mart 2024 11:18

Bitcoin'in (BTC) fiyat grafiğinde, potansiyel bir geri çekilmeye işaret eden önemli bir model ortaya çıktı.


Kripto para birimi, iki haftadan kısa bir süre içerisinde 60.000 dolardan 70.000 doların üzerine yükseldi. Bu yükseliş, teknik analize göre genellikle düşüş eğilimi gösteren "yükselen takoz" şeklini aldı.


Kripto analisti ve trader’ı Josh Olszewicz, ileride tipik bir boğa piyasası geri çekilmesi olabileceğini bildirdi.


Yükselen takoz formasyonu, en yüksek ve en düşük noktaları birbirine bağlayan ve tek bir noktada birleşen yukarı eğimli trend çizgilerinden oluşur. Trend çizgilerinin yakınsak doğası, yükseliş momentumunun istikrarlı bir şekilde zayıfladığını gösterir. Bu nedenle, nihai bir kırılma yani dipleri birbirine bağlayan trend çizgisinin altında gelişecek bir hareket, derin fiyat kayıplarının önünü açan düşüş eğilimini temsil eder.Fiyatların 10 gün içinde ne kadar hızlı yükseldiğini veya düştüğünü ölçen 10 günlük değişim oranı, aşağı yönlü bir momentumun oluştuğunu gösteriyor. Bu da potansiyel fiyat geri çekilmelerinin habercisi.


Ancak Olszewicz, geri çekilmenin kısa ömürlü olmasını beklediğini söylüyor ve ekliyor: "ETF girişleri ve MicroStrategy ile Michael Saylor'ın alım yapmaya devam etmesi göz önüne alındığında, potansiyel takoz kırılmasından sonra fiyatlar geri çekilse bile uzun süre baskı altında kalmanın zor olacağını düşünüyorum."Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk