Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Fed Endişesi Bitcoin’i 27 Bin Dolara Düşürdü

31 Mayıs'a dair fiyat hareketlilikleri

31 Mayıs 2023 17:35

Güncellenme: 31 Mayıs 2023 17:46

Bu yazı, CoinDesk’in günlük büşteni First Mover kapsamında yayımlanmıştır.


Güncel Fiyatlar

CoinDesk - Unknown


Ana Başlıklar

Bitcoin (BTC), kıdemli bir ABD Merkez Bankası yetkilisinin bankanın faiz artırım döngüsünü durdurmaya yönelik bir düşüncesi olmadığını söylemesinin ardından satış baskısıyla karşı karşıya. Fed’in parasal sıkılaştırma politikası, kripto piyasasını derinden etkileyen ayı döneminin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Cleveland Merkez Bankası başkanı Loretta Mester, Financial Times gazetesine verdiği röportajda şu ifadeleri kullanıyor: “Politikanın duraklaması için gerçekten gerekli bir sebep görmüyorum. Muhtemelen oranları yükseltip ekonominin belirsizliğini izlemek daha zorlayıcı olurdu.” Mester’ın bu açıklamaları, ABD dolarına değer kazandırırken bitcoin’in daha da düşmesine sebep oldu. BTC son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüş yaşadı ve şu anda 27,070 dolardan işlem görüyor. 


ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yetkilileri, şirketleri dijital varlıkları tahsil etme işlemlerinden kaynaklanan risklere karşı uyarıyor. CFTC’nin Tahsil ve Risk Birimi, kripto piyasasındaki mevzubahis risklere özel olarak dikkat edeceğini bildiriyor. Bu riskler potansiyel çıkar çatışmalarını, siber tehditlere karşı korumaları ve firmaların teslimat gerektiren işlemlerde dijital varlıkların fiziksel teslimatını nasıl yönettiklerini içeriyor. Kurum, şirketlere “bu yeni, gelişen ve benzersiz riskleri sürekli olarak takip etmelerini ve risk azaltma önlemlerini uygulamalarını” öneriyor.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), eski Coinbase (COIN) ürün yöneticisi ve kardeşine yönelik 2022’de başlayan davayı sonuçlandırdı. Kardeşlerin borsa tarafından listelenen bazı kripto para birimlerine dair içerden bilgiler paylaştıkları iddia ediliyordu. Ishan Wahi ve Nikhil Wahi, bu paylaşımla bağlantılı olarak dolandırıcılık yaptıkları suçlamalarıyla geçtiğimiz yıl tutuklanmışlardı. Şimdi ise SEC, kardeşlerin kazançlarını dağıtmayı kabul ettiklerini açıkladı. Ishan Wahi 2 yıl, Nikhil Wahi 10 ay hapis cezasıyla karşı karşıyayken SEC, kardeşlerin uzlaşma sağlamasıyla herhangi bir ceza talebinde bulunmayacağını söyledi.


Günün Grafiği  • XRP bu ay yüzde 8’den fazla artarak 0,51 dolara yükseldi ve piyasa liderleri olan bitcoin ile ether’i geride bıraktı.

  • Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, SEC ve Ripple arasındaki davanın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde çözülebileceğine dair söylemlerin XRP fiyatlarını yükselttiğini belirtti.

  • Matrixport, 0,55 direncinin kırılması durumunda fiyatların bir sonraki 0,80 dolar direncine kadar yükselebileceğini de ekledi.

Daha Fazla Oku

    First MoverBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk