Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

First Digital, Hong Kong’un Yeni Kripto Düzenlemelerinin Ardından USD Stabilcoin’ini Tanıttı

Stabilcoin, First Digital’a ait tröst tarafından geliştiriliyor.

1 Haziran 2023 10:53

Güncellenme: 1 Haziran 2023 10:59

First Digital Group bir USD stabilcoin olan FDUSD'yi piyasaya sürdüğünü açıkladı.


Stabilcoin şu anda Ethereum ve BNB’de yayımlanıyor ve First Digital tüm büyük borsalarla görüştüğünü belirtiyor.


Şirket, FDUSD’nin Asya’da düzenlenmiş finansal kurumlarda nakit ve eşdeğer varlıkların “yüksek kaliteli rezervleri” ile desteklendiğini söylüyor. Ayrıca stabilcoin, Hong Kong’un Güven Yönetmeliği kapsamında kayıtlı bir tröst şirketi olan First Digital Trust tarafından geliştiriliyor.


Hong Kong Güven Yönetmeliği, varlıkların birbirine karışmasını (co-mingling) önlemek adına tüm rezervleri ayrı hesaplarda tutmasını gerektiriyor.


First Digital CEO'su Vincent Chok, "Bu stablecoin'in piyasaya sürülmesi, günlük işlemlere sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen güvenli ve verimli bir dijital para birimi sağlama misyonumuzda ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor" diyor.


Ancak stabilcoin, Hong Kong’daki retail kullanıcılar tarafından kullanılamayacak.


Bunun sebebi ise Hong Kong’daki düzenleyicilerin bu varlık sınıfı için önerilen kurallar doğrultusunda resmi kararlar uygulanana kadar stabilcoin’lerin retail yatırımcılar tarafından halka açık ticarette kullanıma izin vermemesi.


Bölgenin finansal düzenleyicilerinden biri olan Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), algoritmik stabilcoin’lere izin vermeyen, gerçek dünyadaki varlıklardan destek gerektiren ve sanal varlık borsaları için ayrı işlemleri zorunlu kulabilecek stabilcoin’lere yönelik düzenlemeleri tartmaya devam ediyor.


Bu düzenlemelerin ne zaman uygulanacağı henüz belli değil.


Daha Fazla Oku

    Hong KongStabilcoinFDUSD

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Block, Bitcoin’den 207 Milyon Dolarlık Kazanç Elde Etti

23 Şubat 2024 10:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk