Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Justin Sun: “Hong Kong’un Yeni Lisanslama Yaklaşımı Çin’deki Politikayı Değiştirebilir”

Tron’un kurucusu Justin Sun, VASP lisansı verilirse Huobi Global’ın düzenleyicilerle uyum sağlayarak Huobi Hong Kong’u kurabileceğini söyledi.

2 Mart 2023 11:04

Güncellenme: 2 Mart 2023 13:03

Hong Kong şehri en kısa sürede sanal varlık merkezi haline gelmek istiyor.

Tron blokzincirinin kurucusu ve Huobi kripto borsasının yöneticisi Justin Sun, bu değişime ayak uydurmaya hazır. Huobi, haziran ayında yürürlüğe girecek olan yeni operasyon gereklilikleri kapsamında, sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı için başvuracak. Onay alması durumunda borsanın Hong Kong ayağı da kurulacak.

Sun, CoinDesk TV’nin First Mover programında şunları söyledi: “Huobi, blokzinciri borsalarının önde gelen isimlerinden olduğundan lisansı alacağına inancım tam.”

CoinMarketCap verilerine göre toplam işlem hacmiyle 15. sırada yer alan Huobi, Hong Kong’un kripto pazarında faaliyet göstermek için lisansa başvuran borsalardan yalnızca biri. Toplam işlem hacmiyle 8. sırada yer alan OKX, lisans almak için başvuran diğer bir isim.

Bir de Çin’in piyasa hakkındaki görüşleri var.

Sun’ın ifadelerine göre Pekin, Hong Kong’u kripto para piyasası için deney bölgelerinden biri olarak görüyor.

Çin hükümetinin kripto ile ilişkisi şimdiye kadar hep çalkantılı ilerledi. İki yıl önce düzenleyiciler, kripto ticareti ve madenciliği yasaklamıştı.

Sun, Çin’in Hong Kong’a denek olarak baktığını düşünüyor. Şehirde uygulanacak olan düzenlemelerin ülkeye entegre edilebilir olup olmadığına ilerleyen dönemde karar verilecek. Hong Kong başarılı olursa Beijing’in kriptoya bakış açısı değişecek.

Son olarak Justin Sun, “Hong Kong hükümeti, kripto düzenlemelerini piyasadaki kullanıcılarla tartışabilmek adına şeffaf ve esnek bir yol izliyor. Çin’in, kripto piyasasında bir sonraki boğa koşusu için itici bir güç olabileceğine inanıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Huobi’nin stabilcoin düzenlemeleri hakkında tartışmak için SFC düzenleyicileriyle görüşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekliyor.


Daha Fazla Oku

    TronJustin SunHong KongHuobiÇin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk