Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Finans Sektörü Bankasız ve Merkeziyetsiz Bir Geleceğe Doğru İlerliyor

Bankasız ve merkeziyetsiz finans, 2028 yılına kadar 40 milyar doların üzerinde gelire sahip trilyon dolarlık bir varlık havuzu olacak.

11 Mart 2023 09:00

Güncellenme: 11 Mart 2023 09:00

Finans danışmanlık platformu Bernstein, finansın geleceğinin bankasız olacağını söyledi. Rapora göre, bankalar var olmaya edecek fakat “eski servet koruyucuları” olarak kalacaklar.

Analist Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, yayımladıkları raporda “Yenilenen servet kazanma ve finansal hizmetler inovasyonu, ethereum ekosisteminde bambaşka bir dönem başlatacak” ifadelerini kullandılar.

Merkeziyetsiz finansın (DeFi) yeniden canlanmasıyla ilgili şu yorumda bulundular: “Çok daha sürdürülebilir, ölçeklenebilir ve şeffaf bir token ekonomisiyle iyileştirilmiş bir canlanma üzerinde çalışıyoruz.”

Bernstein, 2028 yılına kadar bankasız DeFi'nin 40 milyar dolar gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Toplam varlıkların yaklaşık 65 milyar dolardan 1 trilyon dolara çıkacağını ekliyor.

Rapora göre yeni nesil DeFi, yüzde 95 daha düşük işlem maliyeti imkanı sunuyor. Sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir katman 2 üzerine inşa edilmesi bekleniyor.

Katman 1 zincirleri üzerine inşa edilen katman 2 zincirleri, ölçeklendirme ve verileri kullanarak ağdaki tıkanıklıkları (bottlenecks) azaltıyor. 


Daha Fazla Oku

    katman 2bernsteinmerkeziyetsiz finansdefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk