Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

FIL ve GRT Rallisi Bitcoin’e Rağmen CoinDesk Programlama Endeksini Yükseltiyor

FIL'in 12 ayın en yüksek seviyesi olan 8,5 dolara sıçraması, Filecoin'in 16 Şubat'ta programlanabilir blok zinciri Solana'nın blok geçmişine ev sahipliği yapacağını duyurmasının hemen ardından yaşandı.

23 Şubat 2024 15:42

Güncellenme: 23 Şubat 2024 15:52

Merkeziyetsiz depolama ağı Filecoin'in FIL token’ında ve Graph'ın GRT'sinde devam eden ralli, CoinDesk Programlama Endeksi'ni artırdı.


Endeks son yedi gün içinde %11'in üzerinde değer kazanırken, FIL ve GRT %40'ın üzerinde yükseldi ve piyasa genelindeki zayıflıktan bağımsız hareket etti. Endeks lideri Chainlink'in LINK token’ı yüzde 10 değer kaybetti. Kapsamlı bir kripto piyasası ölçütü olan CoinDesk 20 Endeksi, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC) 50.500 ila 52.500 dolar arasında işlem görürken son yedi gün içinde %2 düştü.


CoinDesk Programlama Endeksi, aracıları atlayarak kullanıcılar için gizlilik sağlarken verilerin paylaşımını, depolanmasını ve iletilmesini merkeziyetsiz hale getirmeyi amaçlayan 32 projeden oluşur. Endeksteki bazı token’ların etki oranları şu şekildedir: LINK %37,35, FIL %12,31 ve GRT %7,66.


FIL'in 12 ayın en yüksek seviyesi olan 8,5 dolara sıçraması, Filecoin'in 16 Şubat'ta programlanabilir blok zinciri Solana'nın blok geçmişine ev sahipliği yapacağını duyurmasının hemen ardından yaşandı.


Entegrasyon, merkezi veri depolama hizmetlerinden uzaklaşmanın sinyalini verdi ve muhtemelen yatırımcıların FIL, Siacoin (SC) ve Arweave (AR) gibi merkeziyetsiz depolama paralarına olan ilgisini artırdı. Programlama Endeksi'nin %2,49'unu oluşturan SC, son yedi günde %44 artarken, AR %17 değer kazandı.Merkeziyetsiz depolama paralarındaki rallinin bir başka nedeni de Ethereum'un geçici veri depolama mekanizmasını tanıtacak, işlem ücretlerini azaltacak ve saniye başına işlemleri iyileştirecek olan Dencun yükseltmesi olabilir.


Yapay zeka destekli ticaret firması ZMQuant'a göre, blob depolamanın kısa süreli doğası, merkeziyetsiz depolama hizmetlerine olan talebi artırabilir:


"Dencun yükseltmesinin, merkeziyetsiz depolama çözümlerine olan talebi artırması ve Filecoin, Arweave ve Storj gibi yerleşik projelere fayda sağlaması bekleniyor. Buradaki en önemli özelliklerden biri de L2 verilerini L1 ağına göndermeye yönelik blob depolama olacak."


Daha Fazla Oku

    FILGRTbtcdefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Spot ETF'leri Beş Gündür Net Çıkış Kaydediyor

19 Nisan 2024 14:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk