Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Fidelity’nin ETF Değişikliği Üzerine Bitcoin 29 Bin Dolara Yaklaştı

Bazı analistlere göre, değişiklikler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ilgili taraflarla aktif görüşmeler yaptığını gösteriyor.

18 Ekim 2023 14:34

Güncellenme: 18 Ekim 2023 15:15

Bitcoin (BTC), ABD'deki spot bitcoin ETF dosyasında yapılan değişikliklerin piyasa duyarlılığını tetiklemesiyle 28,817 dolara kadar yükseldi.


Lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 2,8 değer kazanarak iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve önde gelen token’lar arasındaki kazançlara öncülük etti. Artışla birlikte kripto para biriminin haftalık rallisi neredeyse yüzde 7’ye ulaştı.


Varlık yönetimi devi Fidelity, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) önerilen spot bitcoin ETF'si Wise Origin Bitcoin Trust'ta bir değişiklik yaptı. Şirket, başvurusunda müşterilerin hesaplarını nasıl koruyacağını açıkladı ve diğer faktörlerin yanı sıra kripto para birimleri etrafındaki belirsiz düzenleyici ortam risklerini nasıl yöneteceğini ekledi. 


Fidelity’den önce Ark Invest ve Invesco da spot bitcoin ETF başvurularını yenilemişti. Piyasa gözlemcileri, bu gelişmelerin potansiyel ETF sağlayıcıları ile SEC arasında devam eden tartışmalara işaret ettiğini, bu durumun da piyasa duyarlılığını ateşlemeye yardımcı olduğunu söyledi.


Bloomberg Intelligence'da araştırma analisti olan James Seyffart, Twitter’da yaptığı paylaşımda “Potansiyel spot bitcoin ETF ihraççılarının, SEC'in başvuruları onaylaması için gereken değişiklikler/düzeltmeler konusunda SEC ile iletişim halinde olduklarını düşünüyorum” dedi ve ekledi: “Bunlar bence olumlu gelişmeler.”


Spot bitcoin ETF onayına dair söylentilerin yanlış olduğu ortaya çıktıktan sonra bile fiyatlar yükselmeye devam ediyor. Bazı analistler artan hacimleri göz önünde bulundurarak bitcoin’in önümüzdeki günlerde 29,400 dolara ulaşabileceğini söylüyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinspot etfFidelitySEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dünyanın En Büyük Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, 2021 Rekorunu Kırdı

30 Kasım 2023 16:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk