Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ethereum Meme Coin'leri PEPE ve MOG Yeni Rekorlara Koşuyor

Ether hafta sonu bitcoin'den daha fazla yükseldi.

27 Mayıs 2024 14:17

Güncellenme: 27 Mayıs 2024 15:13

İki Ethereum ekosistem token’ı, geçen hafta ABD'deki ether (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanmasıyla birlikte rekor seviyelere yükseldi.


Kurbağa temalı pepe (PEPE) ve kedi temalı mog (MOG), son 24 saat içinde sırasıyla %11 ve %45 arttı. PEPE'nin spot ve vadeli işlemlerdeki işlem hacimleri normalde 400 milyon ila 600 milyon dolar aralığına değişirken, gelişmelerin ardından 1,8 milyar doların üzerine çıktı.


Kazançlar ether'in aynı dönemde yaklaşık yüzde 5 artmasıyla geldi. Ether, bitcoin (BTC) yüzde 1 değer kaybederken büyük token’lar arasındaki yükselişe öncülük etti. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) de aynı dönemde %0,3 değer kaybetti.Vadeli işlem verileri, pepe ve mog açık pozisyonlarının son 24 saatte arttığını gösteriyor. PEPE açık pozisyonları geçen hafta kaydedilen 550 milyon dolardan 720 milyon dolara yükselirken, MOG için bu rakam 5 milyon dolardan 8,3 milyon dolara yükseldi. Açık pozisyonların artması genellikle piyasaya yeni para girişleri olduğunu gösterir ve bu da volatilitenin habercisi olabilir.


Bununla birlikte, Coinalyze'den alınan verilere göre PEPE için uzun-kısa pozisyon oranı %54 ile ayıların lehine görünüyor. Bu da trader’ların fiyat artışına karşı kısa pozisyon açtığını gösteriyor.


CoinDesk'in geçen hafta da bildirdiği üzere, trader'lar PEPE ve MOG'u ether'e maruz kalmanın kaldıraçlı bir yolu olarak görüyorlar. Token’ların rallisi, analistlerin ether ETF'lerinin ticaret onayına dair beklentilerini artırmasıyla başladı.


PEPE, 6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle en büyük 20 token'a yaklaştı ve bazı erken yatırımcılara sadece 460 dolarlık ilk satın alımla milyonlarca dolar kazandırdı.


2023'ten bu yana genellikle gerçek bir değeri olmadığı düşünülen, ancak yine de muazzam takipçilere sahip olan meme token'lar, son zamanlarda hangi ekosistemde olursa olsunlar öne çıkmaya devam ettiler.


Daha Fazla Oku

    EtherEthereumPepemog

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk