Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ethereum Doğrulayıcı Sırası, Staking’e Olan İlgiyi Gösteriyor

Veri kaynağı ValidatorQueue'ya göre, doğrulayıcı girişleri 6 Ekim'den bu yana en yüksek seviye olan 7.045'e sıçradı.

12 Şubat 2024 12:09

Güncellenme: 12 Şubat 2024 12:27

Ethereum ağı, ether'lerini (ETH) stake etmek isteyen doğrulayıcıların sayısında bir artışa tanık oluyor.


Veri kaynağı ValidatorQueue'ya göre, doğrulayıcı girişleri 6 Ekim'den bu yana en yüksek seviye olan 7.045'e sıçradı. 225.000 ether'i (562 milyon dolar) temsil eden kuyruğun 48 saatten biraz fazla bir süre içinde sıfırlanması bekleniyor.


Ethereum, dönem başına ağa katılabilecek yeni doğrulayıcıların sayısını veya blok zincirindeki blokları işlemek için gereken süreyi sınırlar. Bu da bir kuyrukla sonuçlanır. Bir Ethereum dönemi 6,4 dakika uzunluğundadır.


Doğrulayıcılar, Ethereum'un proof-of-stake konsensüs blok zincirinin çalıştırılmasına katılmak için ağda en az 32 ether stake eden kuruluşlardır. Ether stake etme karşılığında, tahvil gibi sabit getirili araçlardan elde edilen faiz gelirine benzer sabit bir getiri oranı elde ederler.


Kurumsal kripto borsası FalconX'in araştırma başkanı David Lawant, CoinDesk’e gönderdiği e-postada, gelişmelere yönelik şunları söylüyor: “Ethereum staking faaliyetindeki canlanma, yenilenen ilgiyi gösteriyor.”


Lawant, stake edilen ether'in yıllık yüzde getirisinde çok az iyileşme olduğu veya hiç iyileşme olmadığı için aktivasyon kuyruğundaki yenilenen artışın dikkate değer olduğunu da sözlerine ekliyor.


CoinDesk'in bileşik ether stake oranı, üst üste dördüncü ay boyunca %3,5 ile %4 arasında seyretmeye devam ediyor ve 10 yıllık ABD Hazine bonosundaki %4,17’lik getiriye kıyasla neredeyse hiç prim sunmuyor.Ağa katılmak isteyen staker'ların sayısı artsa da, bu rakam geçen yıl nisan ayında Ethereum'un Shapella yükseltmesinin ardından görülen 75.000'ün oldukça altında kalıyor. İlk kez stake edilen ether'in çekilmesini sağlayan Shapella yükseltmesi, ödüller karşılığında token kilitleme sürecini de riskten arındırmıştı.


Çıkmak isteyen doğrulayıcıların bekleme listesi, başarısız kripto kredi kuruluşu Celsius'un tüm ether varlıklarını geri alma planlarını açıklamasının ardından ocak ayı başlarında kısa süreli bir artış görmüştü.


Ether, bitcoin'i geride bıraktı

Ether geçen hafta yaklaşık yüzde 10 artarak bitcoin'in (BTC) yüzde 14,5'lik kazancını ve CoinDesk 20 Endeksi'ndeki yüzde 11'lik artışı geride bıraktı.


Görünüşe göre, ABD merkezli spot ETF'lerin bu yıl içinde piyasaya sürülmesine ilişkin belirsizlik ve SEC'in ether’i sınıflandırmasındaki netlik ihtiyacı, trader’ları agresif bir şekilde ether satın almaktan alıkoydu.


Lawant'a göre, herkes potansiyel ETH ETF'lerinin coin stake etmesine izin verilip verilmeyeceğini görmek için bekliyor.


Daha Fazla Oku

    ETHEtherEthereumBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk