Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether ve Bitcoin Çiftindeki Hareketlenmeler Durulmayı İşaret Ediyor Olabilir

Teknik analizler, ether’in sıçramasının mevcut seviyelerde duraklayabileceğini gösteriyor.

18 Mayıs 2023 10:29

Güncellenme: 18 Mayıs 2023 10:48

Yılın ilk dört ayında bitcoin’e (BTC) göre yüzde 15’ten fazla düşüşünün ardından ether (ETH) son iki hafta içerisinde performansını yüzde 11’lik düşüşe toparladı.


Son hareketlenmeler iki kripto paranın da sakin fiyat performanslarına ve düşük hacimlerine rağmen gerçekleşiyor. Bitcoin’in 20 günlük hareketli ortalaması yüzde 25’in altındayken ether yüzde 33’ten aşağısını görüyor. Bullish ETH yatırımcıları ise bu durumu ısrarla devam eden deflasyonist duruma bağlıyor ve token arzının eylül ayından bu yana 240 bin oranında daralmasına atıfta bulunuyorlar.Göreceli rotasyon grafikleri (RRG) incelendiğinde hem bitcoin hem de ether’in son 10 gün içinde performans ve momentum olarak geleneksel finansla paralel ilerledileri görülüyor.


Göreceli rotasyon grafikleri, varlıkların gücünü ve momentumunu merkezi bir ölçüte kıyaslayarak gösterir. Verilen örnekte kriter S&P 500 olarak alınmışken Nasdaq 100 ve Russell 2000 analog olarak işlev gerçekleştiriyor. En güncel RRG verileri, BTC ve ETH’nin her üç endekse göre de gecikmeli bir kadrana düştüğünü gösteriyor.


ETH / BTC grafiğine bakıldığında gelişmiş performansın yanı sıra momentumun da arttığı ve göreceli güç endeksinin (RSI) 13,6 oranında yükseldiği görülüyor.


Geçmişteki örnekler göz önüne alındığında RSI seviyeleri fiyatların durulabileceğine işaret ediyor. Aynı zamanda veriler, bitcoin’in genel olarak ether’den daha iyi bir performans gösterme eğilimi olduğunu da vurguluyor. ETH / BTC çifti şu anda 2018’deki maksimum 0,11 dolar seviyesinin yüzde 40 altında işlem görüyor.


Ekstra bir yüzde 2’lik hareket gerçekleşmesi durumunda ETH / BTC çifti bollinger bantlarının üst aralığını geçebilir ve son yükselişi güçlendirebilir. Bununla birlikte, paritenin 20 günlük hareketli ortalaması olan 0,07 dolara geri dönmesi de muhtemel.Daha Fazla Oku

    btcETHteknik analizBitcoinEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk