Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether Piyasa Değeri Tek Bir Günde Tüm Solana Blok Zincirinin Hacmine Yaklaştı

SOL, genellikle ETH'nin yerini alabilecek tek rakip olarak görülüyor.

22 Mayıs 2024 11:54

Güncellenme: 22 Mayıs 2024 12:39

Bazı kripto gözlemcileri, aralık ayında programlanabilir blok zinciri Solana'nın SOL token’ının piyasa değerinin, bir sonraki yükseliş döngüsüyle birlikte rakibi Ethereum'un ether'ini (ETH) geride bırakabileceğini öne sürmüştü.


Ancak bu hafta piyasa, bu ihtimalin ne kadar zor olduğunu gördü. TradingView verilerine göre, ether’in fiyatı pazartesi günü %19’dan fazla arttı ve piyasa değerine 70 milyar dolar daha ekleyerek toplamda 439 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, SOL’un piyasa değerinin neredeyse %90’ına eşdeğer bir kazanca denk geliyor.


Kripto para birimindeki keskin artış, ABD’de spot ether borsa fonlarının (ETF) onaylanabileceğine dair umutların yeşermesiyle kaydedildi. Analistler, potansiyel bir ETF’nin ETH’nin SOL gibi rakipleriyle arasındaki uçurumu genişleteceğini düşünüyor. Ayrıca lansman, token’ın ana akım kurumsal benimsemeye açılmasını da sağlayabilir. Şu ana kadar yalnızca bitcoin (BTC) bu ayrıcalığa sahip oldu.


Marex Solutions’ın dijital varlıkları eş başkanı Ilan Solot, gelişmelere dair şunları söyledi: “ETH’nin kısa vadeli görünümü inanılmaz bir yükselişe işaret ediyor. ETF duyurusu çoğu yatırımcının umut ettiği bir şey. Şu anda ETH likiditesinin çoğu staking’de kilitli ve makro zemin olumlu.”


Ethereum 2015'te başlatılmasından bu yana 4.000'den fazla merkeziyetsiz uygulamaya güç veren lider bir akıllı sözleşme blok zinciri olmuştur. Uniswap, AAVE gibi en kritik merkeziyetsiz finans protokollerinden bazılarına ve BlackRock'ın BUIDL'ı gibi tokenizasyon girişimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Daha da önemlisi, Ethereum hiçbir zaman Solana’dakilere benzer bir kesinti yaşamamıştır.


Yine de, özellikle boğa koşuları sırasında trader'ların Ethereum'un ağ tıkanıklığından ve daha yüksek işlem maliyetlerinden mağdur olmamak adına Solana'yı tercih ettiği durumlar da olur. Örneğin, Solana'nın merkeziyetsiz borsalardaki küresel ticaret hacmindeki payı, meme coin çılgınlığı sayesinde bu yılın başlarında inanılmaz bir yükselişe geçti. Bu da SOL'un eninde sonunda ETH'yi geçeceği yönündeki görüşleri körükledi.


ETH ETF spekülasyonu ve son fiyat hareketleri devam ederse, bu tür tartışmalar için henüz erken gözüküyor.Daha Fazla Oku

    ether etfETHBitcoinSOLSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk