Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Ethena Labs'in ENA Token'ı Bir Gecede %49 Arttı

3 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

3 Nisan 2024 15:58

Güncellenme: 3 Nisan 2024 16:18

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Ethena Labs'ın dün tanıtılan ENA token’ın fiyatı bir gecede neredeyse iki katına çıktı. Ethena Labs 1,3 milyar dolarlık getiri sağlayan ve sentetik dolar olarak da bilinen USDe’yi sunan merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüdür. Protokolün yeni yönetişim token’ı olan ENA, son 24 saatte %49 artışla 0,93 dolar civarında işlem görüyor ve token, 2 Nisan'da 0,60 dolar civarında bir değerle piyasaya sürülmüştü. Lider kripto para borsası Binance de dahil olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenen token’ın fiyat rallisi, token’ın piyasa değerini 1,3 milyar dolara çıkardı ve piyasa değeri açısından 67. sıraya yer almasına yardımcı oldu. Proje, eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes'ten de olumlu ilgi gördü.


Bitcoin (BTC) rallisi son zamanlarda epey ivme kaybetti. Genellikle token alımlarını finanse etmek için kullanılan stabilcoin'lerin arzı ise artmaya devam ediyor ve bitcoin boğalarına istikrar sağlıyor. 14 Mart'ta 73.500 doların üzerinde rekor seviyelere ulaşan bitcoin, haziran ayında Fed'in faiz indirimine gitme olasılığının azalması nedeniyle kazançlarını 70.000 doların üzerinde tutmakta zorlandı. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 10 düşüştü ve şu anda 66.300 dolardan işlem görüyor. Grafik platformu TradingView'dan alınan verilere göre, %90'ın üzerinde payla stabilcoin piyasasına hakim olan ilk üç stabilcoin tether (USDT), USD Coin (USDC) ve DAI'nin (DAI) kümülatif arzı %2,1 artarak 141,42 milyar dolara yükseldi ve Mayıs 2022'den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Kümülatif arz bu yıl 20 milyar doların üzerine çıktı.


Bloomberg haberine göre, kripto risk sermayesi (VC) şirketi Paradigm, yeni bir fon için 750 milyon ila 850 milyon dolar arasında para toplamak istiyor. Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam ve eski Sequoia ortağı Matt Huan tarafından kurulan Paradigm, Kasım 2021'deki boğa koşusunun zirvelerinin yaşandığı sırada bir fon için 2,5 milyar dolar toplamıştı. Haber, kripto endüstrisinin spot bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) yeşil ışık yakılmasının ardından başlayan boğa koşusunun tadını çıkarması sırasında geliyor.


Günün Grafiği


  • Grafik tüketim, istihdam, imalat, finans ve hammadde gibi çeşitli ekonomik göstergelere dayalı olarak MacroMicro'nun küresel resesyon olasılığını gösteriyor.

  • Mart sonu itibarıyla küresel ekonominin resesyona girme olasılığı yüzde 34 seviyesinde. %50'nin üzerindeki okumalar, 2000 ve 2008'de olduğu gibi yaklaşan bir durgunluğa işaret ediyor.

  • Düşük resesyon olasılığı, ABD Merkez Bankası ve diğer büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürme konusunda daha az agresif olabileceği anlamına geliyor.

  • Kaynak: MacroMicro

Daha Fazla Oku

    güne bakışethenaenabtcparadigm

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk