Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ETF Umutlarına Kapılan Ether Yatırımcıları 3,500 Doları Hedefliyor

Geleneksel finans firmaları, ABD'de ether borsa yatırım fonu sunmak için yarışıyor, bu da token’ın orta vadeli görünümünü güçlendiriyor.

15 Şubat 2024 13:52

Güncellenme: 15 Şubat 2024 14:04

Ether (ETH) fiyatı, yatırımcıların ABD'de spot ETH borsa yatırım fonu (ETF) onayı olasılığına dair beklentilere girmesiyle Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 2.700 doları aştı.


Perşembe günü itibarıyla ether ETF başvurusunda bulunanlar arasında Franklin Templeton, BlackRock, Fidelity, Ark ve 21Shares, Grayscale, VanEck, Invesco, Galaxy ve Hashdex yer alıyor. Bu şirketler halihazırda ocak ayı ortasında tanıtılan spot bitcoin (BTC) ETF'lerini sunuyorlar. Ürünlerin lansmanından bu yana 11 milyar dolar değerinde BTC tutan fonlar, lider kripto para biriminin fiyatının 52 bin dolara çıkmasında büyük rol oynuyor.


Piyasa gözlemcileri, benzer bir dinamiğin ETH'ye olan talebi de artırabileceğini söylüyor. Bir başka yükseliş faktörü de düzenlenmiş ether ürünlerinin, token’lar stake edildikçe %5'e kadar yıllık ödüller sunabilmesi. Bu tür ürünlerin Avrupa'nın bazı bölgelerinde sunulması planlanıyor.


Geri çekilmeden hemen önce %7’ye kadar yükselen ETH’nin açık pozisyon sayısı bugün itibarıyla 9 milyar doların üzerine çıktı. Bu da şubat ayının başından bu yana yaklaşık %30’luk bir artış olduğunu ifade ediyor. Coinalyze verilerine göre, son 24 saatteki vadeli işlem pozisyonlarının %57'si yükseliş eğilimi gösteriyor.


Yatırımcılar, ether'in önümüzdeki aylarda 2022'nin en yüksek seviyelerine geri dönebileceğini umut ediyor. Token’ın şimdiye kadar gördüğü en yüksek rakam ise Kasım 2021'de kaydedilen yaklaşık 5.000 dolar.


Daha Fazla Oku

    ETHEtherETF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk