Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ETF Onayı Bitiş Çizgisine Yaklaşırken Bitcoin Yer Çekimine Meydan Okuyor

Sektör paydaşları ve analistler, bitcoin’in yüzde 12’yi zorlamasıyla ilk altın ETF’sinde yaşananlarla paralellikler olduğunu söyledi.

24 Ekim 2023 10:33

Güncellenme: 24 Ekim 2023 10:52

Bitcoin (BTC), bu sabah erken saatlerde kısa bir süreliğine 35 bin doları geçtikten sonra 34 bin dolar seviyesine inmesine rağmen yüzde 10’luk yükselişine devam ediyor.


CoinDesk Indicies verileri, bitcoin'in şu anda 34 bin dolar civarında işlem gördüğünü ve Bitcoin Trend Göstergesi'nin uzun zamandır beklenen bitcoin ETF'si gerçeğe yaklaştıkça "önemli bir yükseliş trendi" yakaladığını gösteriyor.


Bernstein, bitcoin'in 31 bin dolarlık kritik direnç noktasını aşan rallisini, BlackRock'ın bitcoin ETF'sini Depository Trust & Clearing Corporation veritabanında $IBTC koduyla listelemesine bağlıyor.


Woo Network'ten Jack Tan, CoinDesk'e "Bitcoin yer çekimine meydan okuyor ve önümüzdeki aylarda 75 bin dolara ulaşabilir" diyor. “Görülen ani artış, ETF'ler gerçekten onaylanırsa ne olacağının yalnızca bir provası. BTC fiyatı üzerindeki bu etkinin çoğu zaten şubat ayından bu yana fiyatlandırılıyor.”


Ayrıca Tan’e göre, altcoin’ler bitcoin’in güvenlik mekanizmasına sahip olmadıklarından teknoloji hisseleriyle daha uyumlu işlem görüyor. Bu yüzden altcoin’lerin BTC ile ETH’nin altında performans göstermeleri bekleniyor.


Bybit'in finansal ürünler başkanı David Lo, Telegram mesajında, "Bitcoin bu olumlu katalizörlerin çoğundan yararlandı. Böylece BTC hakimiyeti, lider dijital varlığın ETH ve stabil paraların da pazar payına sahip olmasıyla 2021'in başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı" diye ekledi. "Ancak, ufukta GBTC için bir miktar satış baskısı olabilir: yüzde 40 gibi düşük fiyatlardan satın alan ve bu fiyatlara satış yapanlar olabilir."


Maple Finance'in sermaye piyasaları ve büyüme başkanı Quinn Thompson, BlackRock CEO'su Larry Fink'in kripto rallisinin küresel zorluklardan kaçış sağlayacağı konusundaki yorumunu tasdikliyor. Thompson, bitcoin'in altının modern eşdeğeri olarak ortaya çıktığına ve ekonomik belirsizlikler sırasında yatırımcılar için güvenli bir liman olabileceğine inanıyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcbitcoin etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Mt.Gox, Bitcoin Fiyatında Düşüşe Yol Açtı

28 Mayıs 2024 10:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk