Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Elon Musk, Twitter'ı X Olarak Yeniden Markalaştırıyor ve Birçok Taklit Token Ortaya Çıkıyor

Bir token, ilişkili projesi mayıs ayında sonlandırılmasına rağmen yüzde 1,200 oranında arttı.

24 Temmuz 2023 13:13

Güncellenme: 24 Temmuz 2023 14:24

Elon Musk'ın Twitter'ın ünlü mavi kuş logosunu X sembolüyle değiştirmeye başlamasından bu yana merkeziyetsiz borsalarda X adı altında birden fazla token ortaya çıktı.Musk'ın değişimle alakalı ilk paylaşımı hafta sonunda geldi ve Twitter'ın CEO'su Linda Yaccarino, pazar günü yeniden markalaşma haberini onayladı.


Yaccarino, “X; ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız bir etkileşim ortamı yaratacak. AI tarafından desteklenecek olan X, hayal bile edemeyeceğimiz şekillerde birbirimizle etkileşime geçebilmemizi sağlayacak” dedi.


Nisan 2023’te Twitter’ı X Corp. ile birleştiren Musk, yapay zeka start-up’ı olan X.AI Corp.’u da kaydettirmişti. Daha sonra CEO, “evreni anlamak” adına kendi yapay zeka şirketini kurdu. 


Şimdi ise birden fazla blok zinciri ağında X token'ları ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki aylar için mantıklı bir yol haritasına sahip olduklarını iddia eden yeni token’lar olduğu gibi, görünüşe göre "pump-and-dump" taktiğiyle hareket eden token’lar da bulunuyor. Bunlardan biri, projesi mayıs ayında sonlandırılmasına rağmen son 24 saat içerisinde yüzde 1,200 oranında artan bir token. Piyasadaki bu durum, low-cap trader’ların “X” adını taşıyan herhangi bir token’ı alarak kâr etmeye çalıştıklarını gösteriyor. 


Fırsatçı geliştiriciler, Musk'ın tweet'lerinin ardından yeni token'lar sürmeye devam ediyor. Örneğin, Musk'ın uzay teknoloji şirketi SpaceX'in logosuyla neredeyse aynı logoya sahip olan AI-X isimli token'ın değeri yaklaşık 10 kat artıyor. Deus X isimli token da Musk'ın tweet'i sonrasında yüzde 2,600 oranında yükseliyor.Profesyonel yatırımcılar, CoinDesk'e şöyle söylüyor: "Beğensek de beğenmesek de memecoin'ler kripto ticaret dünyasının büyük bir parçası.  Bitcoin ve ether gibi en büyük kripto para birimleri çok düşük volatiliteye sahipken, trader'ların başka fırsatlar araması doğal bir durum."


"Aşırı getiri elde etmeye çalışmak için meme ticareti riskli bir yoldur ancak başarılı olunursa getiri çok büyük olabilir. Bu nedenle, düşüş eğiliminde olan piyasada bile bazı meme coin'ler büyük bir yükseliş yaşayacaktır, hatta sadece kısa vadeli olsa bile."


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    defitwitterElon Musk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk