Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dünyanın En Büyük Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, 2021 Rekorunu Kırdı

ProShares'in BITO'su şu anda 1,47 milyar dolarlık varlığa sahip. ABD'deki bitcoin ETF başvurularının telaşı, varlığa yönelik kurumsal ilgiyi artırıyor gibi görünüyor.

30 Kasım 2023 15:51

Güncellenme: 30 Kasım 2023 16:00

ProShares’in sunduğu bitcoin (BTC) vadeli işlem fonu Bitcoin Strategy ETF’sinin (BITO) yönetimi altındaki varlıklar (AUM) 1,47 milyar dolara ulaştı ve Aralık 2021’de kırılan rekoru geride bıraktı.


Bu artış, ABD'de bitcoin spot ETF başvurularının artmasıyla birlikte, düzenlenmiş ve akredite edilmiş yatırımcılardan bitcoin'e yönelik kurumsal talebin yoğunlaştığını gösteriyor.


Chicago Ticaret Borsası'nda (CME) listelenen BITO, yatırımcıların düzenlenmiş bir ürün aracılığıyla bitcoin bağlantılı getirilere erişebilmelerine olanak tanıyor.


ProShares'in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "ETF'nin yönetim altındaki varlıklarının yeni bir zirveye ulaşmasından da görüldüğü üzere, BITO'ya yönelik yatırımcı talebi güçlü kalmaya devam ediyor" dedi. "Bunun, bitcoin'in getirilerinden faydalanabilmek için daha tanıdık, erişilebilir ve düzenlenmiş bir yol talebine olan ihtiyacı gösterdiğine inanıyoruz."


Hyman, "BITO'nun piyasaya sunulmasından bu yana günlük ortalama 160 milyon dolarlık işlem hacmi görmesi, onu tüm ABD’de sunulan ETF'lerin ilk yüzde 5'ine yerleştiriyor" diye ekledi.BITO, diğer bitcoin vadeli işlem ETF’lerinden farklı olarak varlığın spot fiyatlarını yakından takip ediyor ve böylece cazibesini artırıyor.


BlackRock (BLK) ve Fidelity gibi yatırım devlerinin bitcoin spot ETF başvurularının ardından BTC fiyatları son birkaç aydır yükseliyor ve bu hareketlenmenin satın alım baskısını artırması bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcbitoprosharesETF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ETF'lerdeki Çıkışlara Rağmen İstikrar Kazanıyor

12 Haziran 2024 16:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk