Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin “Altın Haç”ı Yaklaşıyor

2021'in başlarındaki volatilitenin habercisi olan DOGE fiyat modeli tekrarlanacak gibi görünüyor.

10 Mayıs 2024 15:11

Güncellenme: 10 Mayıs 2024 16:46

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), 2021'in başlarında görülen volatil ortamın habercisi olan "altın haç" teknik modeline doğru ilerliyor.


CoinDesk verilerine göre, yaklaşık 22 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan DOGE, bu yıl %70'in üzerinde bir fiyat artışı kaydederek en büyük kripto para birimi olan bitcoin'in (BTC) yaklaşık %50'lik artışını geride bırakıyor.


Meme token'ın spot fiyatının 50 haftalık basit hareketli ortalaması (SMA) şu anda kuzeye doğru ilerliyor ve önümüzdeki haftalarda 200 haftalık SMA'nın üzerine çıkarak altın haçı teyit edecek gibi görünüyor. Başka bir deyişle, token’ın kısa vadeli fiyat momentumu yakında uzun vadeli momentumdan daha iyi performans gösterebilir ve potansiyel olarak uzun süreli bir yükseliş trendine dönüşebilir.


Momentum trader’ları, piyasaya giriş ve çıkış noktalarını belirlemeye yönelik yapılandırılmış bir yaklaşımın parçası olarak sıklıkla hareketli ortalama geçişlerini baz alır.DOGE fiyatı, mart ayında 200 haftalık SMA'sını aşarak uzun süreli bir yatay konsolidasyondan çıktı ve o zamandan bu yana kritik ortalamanın üzerinde bir dayanak oluşturdu.


Yaklaşan altın haç, üç yıldan fazla bir süredir görülmemişti. En son Ocak 2021'in başlarında tanık olunan gösterge, Binance'te listelenen fiyatların %8.000'in üzerinde artarak 76 sente yükseldiği dört aylık bir rallinin habercisi olmuştu.


Bununla birlikte, geçmiş verilerin gelecek için garanti olmadığını unutmamak gerek.


Ayrıca, DOGE gibi memecoin’ler gerçek dünya kullanım senaryolarından yoksun olmalarıyla bilinirler ve esas olarak spekülasyon tarafından yönlendirilirler. Bu da onları fiat likidite koşullarına ve küresel faiz oranı beklentilerine karşı daha duyarlı hale getirir.


Daha Fazla Oku

    DOGEDogecoinmemecoinBitcointeknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk