Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

DOGE Fiyatı Nisan Ayından Bu Yana Görülen En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Fiyattaki artışın yanı sıra açık pozisyondaki artışın da yükseliş trendini doğruladığı söyleniyor.

6 Aralık 2023 15:06

Güncellenme: 6 Aralık 2023 15:34

Son zamanlardaki hızlı bitcoin (BTC) rallisi, kripto piyasasının risk alabilme yetisini yeniden canlandırdı ve yatırımcıları 10 yıl önce bir "şaka" olarak geliştirilen dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimlerine para yatırmaya teşvik etti.


TradingView verilerine göre, dünyanın önde gelen meme kripto para birimi DOGE, son 24 saatte yüzde 10'un üzerinde değer kazanarak nisan ayından bu yana ilk kez 0,10 doların üzerinde işlem gördü. Fiyatlar yedi gün içinde yüzde 27 arttı ve bu gelişmede bitcoin rallisinin etkisi büyük.


CoinGlass verilerine göre, DOGE token’a bağlı farazi açık pozisyon miktarı (aktif vadeli işlem ve konsolide vadeli işlem sözleşmelerinde kilitli dolar değeri) bir haftada yüzde 58 artarak 625 milyon dolara yükseldi ve 2 Kasım 2022’den bu yana görülen en yüksek seviyeyi kaydetti. Fiyattaki artışın yanı sıra açık pozisyondaki artışın da yükseliş trendini doğruladığı söyleniyor.


Velo Data, borsalardaki fonlama oranlarının yıllık minimum yüzde 50 yükseldiğini gösteriyor.


Meme coin’ler bitcoin’le aynı yönde hareket etme eğiliminde olan high-beta varlıklardır ancak bununla kalmazlar. Başka bir deyişle, kaldıraçlı işlem gibi düşünülebilir.


Bu nedenle yatırımcılar, piyasa çapındaki yükseliş eğiliminin sonunda sıklıkla gözlemlenen boş spekülasyonların bir göstergesi olarak, bitcoin'e kıyasla DOGE token’daki potansiyel aşırı yükseliş hareketine karşı daha dikkatli olmalıdır.DOGE token’ın yükselişi etkileyici olsa da DOGE/BTC oranının öne çıkmayışı, aşırı açgözlülük olmadığı anlamına geliyor.


Daha Fazla Oku

    DOGEDogecoinbtcBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk