Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Dipten Alımlar” Bitcoin Piyasa Duyarlılığını Yükseltiyor

Kripto topluluğundaki en yaygın davranışlardan biri olan dipten satın alma (buy the dip), fiyatlar düştüğünde token satın alma yatkınlığını temsil eder.

4 Ocak 2024 16:10

Güncellenme: 4 Ocak 2024 17:13

ABD’de beklenen spot bitcoin ETF lansmanının gecikmesine yönelik spekülasyonlar, lider kripto para biriminin yüzde 5 düşmesine yol açtı.


Blok zinciri analitik platformu Santiment tarafından takip edilen verilere göre, sosyal medyada “Buy the Dip” ifadesinin kullanım sayısı 25 Mart 2022'den bu yana en yüksek seviye olan 323'e yükseldi. Artış, bitcoin'in fiyatının saatler içinde keskin bir şekilde 41 bin dolara düşmesi ve piyasadaki aşırı kaldıracı sallamasının ardından gerçekleşti.Buradaki dipten satın alma (buy the dip), fiyatlar düştüğünde token satın alma yatkınlığını gösteriyor ve aslında kripto topluluğundaki en popüler davranışlardan birini temsil ediyor.


Sosyal Medya Yansımaları

Santiment'in Sosyal Trendler göstergesi, ilgi uyandıran anahtar kelimeleri veya konuları belirlemek için Telegram, Reddit, X ve 4Chan'daki sohbetleri takip ediyor.Diğer bir deyişle, buy the dip ifadesinin kullanımının artması, kalabalığın piyasa duyarlılığını gösterse de fiyat geri çekilmelerine dikkat çekiyor.


2021 boğa piyasası boyunca dipten satın alma pozisyonlarındaki ani artışlar, fiyatlardaki düşüşle aynı zamana veya bunların hemen ardından geldi. Geri çekilmeler ise topluluğun eninde sonunda nötrden düşüşe doğru yönelmesine yol açtı.


CoinDesk verileri, yazının yazılması sırasında bitcoin’in yüzde 1,60’lık bir yükselişle 43 bin 400 dolar civarında seyrettiğini gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinsosyal medyabuy the dipbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk