Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dijital Varlık Akışları Bitcoin Fiyat Artışına Rağmen Devam Ediyor

CoinShares’in raporuna göre, veriler bankacılık krizi devam ederken yatırımcıların likidite ihtiyacını yansıtabilir.

21 Mart 2023 10:17

Güncellenme: 21 Mart 2023 10:27

CoinShares tarafından yayımlanan rapora göre, dijital varlık akışları Bitcoin’in fiyat artışına rağmen altı haftadır devam ediyor.

Veriler, 17 Mart haftası dahil 95 milyon dolarlık net akış olduğunu gösteriyor.

Dijital varlık yatırım grubu, son altı hafta boyunca yapılan çıkışların 424 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Bitcoin, ether ve çoklu varlık çıkışları toplamda 130 milyon doları buldu ancak Bitcoin girişleri 35 milyon dolar civarındaydı. Girişler short işlem olduğundan yatırımcıların Bitcoin düşüşü bekledikleri açıktı. Bu yüzden CoinShares verileri, yatırımcıların likidite ihtiyacını yansıtıyor olabilir.

Piyasa değerine göre en önemli kripto para olan Bitcoin, Mart ayının başlarında yaklaşık 19,400 dolarlık düşük bir seviyedeyken 28,000 dolara yükseldi. Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin yaklaşık yüzde 15 artış gösterdi.

Raporda, "Bankacılık krizi sırasında görülen bu likidite ihtiyacı, 2020 Mart’ta Covid-19 paniği yaşandığında da oluşmuştu" ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz hafta boyunca 13 milyon dolarlık çıkışlar yaşayan Ethereum, toplamda 1,3 milyon dolarlık girişe tanık oldu.


Daha Fazla Oku

    CoinSharesbtcBitcoinEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy Ağustos Ayından Bu Yana 5,445 BTC Aldı

25 Eylül 2023 17:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk