Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Deribit, Platformuna Ücretsiz Spot Trading Seçeneği Ekliyor

Spot piyasalar, yatırımcıların kriptodaki büyük meblağları exchange etmek için başka bir borsaya gitmek zorunda kalmaması ve tek bir yerde farklı stratejiler oluşturabilecekleri anlamına geliyor.

20 Nisan 2023 10:46

Güncellenme: 20 Nisan 2023 11:21

Açık faiz ve işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto opsiyon borsası Deribit, yeni bir spot trading özelliği sunacak.

Mart ayında 13 milyar doların üzerinde global opsiyon açık faizinin yüzde 91’ini oluşturan borsa, yeni platformun 24 Nisan’da kullanıma açılacağını ve üç çift sunacağını duyurdu. Bu çiftler ise şu şekilde: BTC/USDC, ETH/USDC, ETH/BTC.

Bu özellik, sıfır ücretli gerçekleştirilecek, yani değişim için marj uygulanmayacak.

Spot trading, kullanıcıların türev trade edebilmelerinin yanı sıra Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) alım-satım işlemlerini anında gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda, yatırımcıların tek bir borsada hem spot piyasayı hem de vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini içeren stratejiler oluşturabilmelerine olanak tanıyor.

Deribit’in CCO’su Luuk Strijers, CoinDesk’le görüşmesi sırasında şunları söylüyor: “Bu gelişmeyle, platformumuz artık dijital varlık alanındaki trader’ların farklı ihtiyaçlarını da karşılayabilen, kapsamlı bir türev ve spot trading çözümlerine sahip olacak.”

Deribit, 2016 yılında Bitcoin opsiyon ticaretini başlattığından bu yana üç temel para birimi için (BTC, ETH, USDC) birçok piyasada işlem olanağı sunmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay borsa, Bitcoin volatilite vadeli işlemlerini duyurdu ve yatırımcıların fiyat türbülansının derecesine göre bahis oynayabilecekleri uygulamayı başlattı. Platformdaki toplam açık pozisyonların değeri, 30 Mart’ta 20 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.


Daha Fazla Oku

    DeribitSpot piyasasıbtcETHUSDC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk