Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Curve ve Uniswap’taki USDT Satışları Yatırımcıları Korkutuyor

Curve’ün popüler ‘3pool’undaki USDT varlıkları yüzde 72’nin üzerine yükseldi ve ani bir dengesizlik oluştu.

15 Haziran 2023 12:42

Güncellenme: 15 Haziran 2023 13:04

Uniswap ve Curve havuzlarında milyonlarca dolar değerinde tether (USDT) stabilcoin satıldı. Bu durum trader’lar arasında endişeye yol açtı.


USDT, USDC ve DAI’den oluşan bir stabilcoin swap havuzu olan Curve’ün popüler 3pool’undaki USDT seviyesi yüzde 72’nin üzerine çıktı. Gelişme, trader’ların on milyonlarca USDT’yi USDC ve DAI ile exchange ettikleri anlamına geliyor.3pool şu anda 300 milyon doların üzerinde USDT’ye ve yaklaşık 55 milyon dolarlık DAI ve USDC’ye sahip.


Oluşan dengesizlik, DAI ve USDC’nin tether’e tercih edildiğini gösteriyor. Buna benzer bir durum daha önce geçtiğimiz mayıs ayında Terra’nın, kasım ayında ise kripto borsası FTX’in çöküşü sırasında gözlemlenmişti.


Tether’in CTO’su Paolo Arduino, paylaştığı tweet’te bazı yatırımcıların son 24 saat içerisinde düşüş yaşayan geniş kripto pazarlarında “genel duyarlılıktan yararlanmak” isteyebileceklerini öne sürdü.


Arduino şu ifadeleri kullandı: “Bu dönemde piyasalar oldukça gergin, saldırganların bunu fırsat bilip durumdan yararlanması da kolaylaşıyor. Tether için konuşmak gerekirse her zamanki gibi her şeye hazırız. Bırakın gelsinler.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    usdtCurveUniswapUSDCDAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Shiba Inu'dan SHIB Token Sahiplerinin Mahremiyetine Yönelik Yeni Katman

29 Şubat 2024 09:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk