Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

CryptoQuant Analistleri: “Bitcoin 2024’te 160 Bin Dolara Ulaşabilir”

Geçmişe bakıldığında Bitcoin yarılanmalarının ardından BTC’nin yükseldiğini söylemek yanlış olmaz. Trader’lar da muhtemelen Nisan 2024’te gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmayı dört gözle bekliyor.

20 Aralık 2023 15:02

Güncellenme: 20 Aralık 2023 16:53

Analistlerin 2024 yılında başlayabileceğini söyledikleri boğa piyasası, bitcoin’i (BTC) 160 bin dolara kadar taşıyabilir.


On-chain analiz firması CryptoQuant, ABD'deki birkaç spot borsa yatırım fonundan (ETF) beklenen bitcoin talebinin, faiz indiriminin ardından yaklaşan yarılanma ve hisse senedi piyasalarındaki büyümenin, bitcoin fiyatlarını kısa vadede en az 50 bin dolara yükseltebileceğini söyledi.


Platformun analistleri, 2024’te gerçekleşmesi beklenen aşağıdaki olaylar sebebiyle bitcoin ve genel kripto piyasasının olumlu bir yıl geçireceğini savunuyor:


  1. Piyasa değerleme döngüsü

  2. Ağ etkinliği

  3. Bitcoin yarılanması

  4. Makroekonomik perspektif

  5. Bitcoin spot ETF onayı

  6. Artan stabilcoin likiditesi

Geçmişe bakıldığında Bitcoin yarılanmalarının ardından BTC’nin yükseldiğini söylemek yanlış olmaz. Trader’lar da muhtemelen Nisan 2024’te gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmayı dört gözle bekliyor.


Bu arada, BlackRock (BLK) ve VanEck gibi yediden fazla büyük geleneksel finans oyuncusu, spot bitcoin ETF'leri için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile görüşmelerde bulunuyor ve sürekli yapılan görüşmeler sürecin olumlu ilerlediğine işaret ediyor.


Michael Saylor gibi önde gelen bitcoin sahipleri ise potansiyel ETF onaylarının Wall Street’in son 30 yılındaki en büyük gelişmelerden biri olduğunu söylüyor.


MicroStrategy (MSTR) yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, dün Bloomberg TV’ye verdiği röportajda piyasaların yaklaşan spot bitcoin (BTC) ETF'lerinin önemini hafife almaması gerektiğini söyledi.“Bitcoin ETF’lerin son 30 yıldır Wall Street’te görülen en büyük gelişme olduğunu söylemek yanlış olmaz” diyen Saylor, en son böyle bir şeyin S&P 500 ETF’sinde görüldüğünü belirtti. Saylor'un iş yazılımı şirketi MicroStrategy, hazinesinde 8 milyar doların üzerinde değere sahip varlıkla bitcoin'in en büyük halka açık sahibi.


Ayrıca yatırımcılar, enflasyon düşmeye devam ettikçe ABD Merkez Bankası’nın 2024 faiz oranlarını düşürmesini bekliyor. Böyle bir durumda teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi risk varlıkları olumlu etkileniyor.


Bununla birlikte, CryptoQuant yatırımcıları fiyatların kısa vadede düşebileceği konusunda uyarıyor.


Daha Fazla Oku

    CryptoQuantkriptoBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk