Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase Raporu: Kripto Piyasası İkinci Çeyrekten Umutlu

Raporda, Bitcoin yarılanmasının arzı belirleyecek temel olay olmaya devam ettiği belirtildi.

2 Nisan 2024 13:15

Güncellenme: 2 Nisan 2024 13:39

 Coinbase (COIN), cuma günü yayımladığı araştırma raporunda kripto piyasasının olumlu bir ikinci çeyrek için hazırlandığını söyledi.


Borsa, olumlu faktörlerin "nisan ayının ikinci yarısından itibaren kendilerini daha net bir şekilde gösterebileceğini" söyledi.


Rapora göre, 16-20 Nisan'da gerçekleşmesi beklenen Bitcoin ödül yarılanması, arzı belirleyecek temel olay olmaya devam ediyor. Dört yılda bir gerçekleşen yarılanma, madenci ödüllerini %50 oranında azaltacak ve böylece bitcoin arzındaki büyüme oranını düşürecek.


Analist David Duong ve David Han: "Talep tarafında, birçok işletmenin spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler) gibi yeni finansal teklifler üzerinde durum tespiti yaparken kullandığı 90 günlük inceleme süresi 10 Nisan gibi erken bir tarihte sona erebilir."


Borsa, Morgan Stanley (MS), Bank of America (BAC), UBS (UBS) ve Goldman Sachs (GS) gibi işletmelerin servete el koymadıklarını belirtiyor. Bazı büyük ABD varlık yönetimi platformlarının da faaliyet gösterdiğini ekliyor.


LPL Financial gibi büyük yöneticilerden bazıları için normal gözlem süresi üç ay ve Coinbase, bunun "orta vadede ABD merkezli spot bitcoin ETF'leri için önemli sermayenin kilidini açabileceğini" söylüyor.


Raporda, 19 Mart'ta rekor seviyeye tırmanan Chicago Ticaret Borsası (CME) bitcoin vadeli işlemlerindeki kaldıraçlı kısa pozisyonların seviyesine atıfta bulunuluyor ve kripto alanına kurumsal ilginin yüksek kalmaya devam ettiği belirtiliyor.


Rapora göre, zincir üstü türevlerde kilitli toplam değer (TVL), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,4 milyar dolara ulaştı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinCoinbasekripto piyasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk