Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase Raporu: “Bitcoin Spot ETF’leri Yatırımcı Yelpazesini Genişletecek”

Rapora göre, spot ETF’ler düzenlemeler açısından daha olgun bir pazarın temelini atabilir.

14 Kasım 2023 15:43

Güncellenme: 14 Kasım 2023 17:38

Coinbase’in yayımladığı son raporda, spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) ABD'de onaylanması halinde kripto para piyasalarındaki yatırımcı sınıflarını çeşitlendireceği belirtildi.


Bunlar arasında, lisanslı yatırım danışmanları (RIA'lar), emeklilik fonları ve daha önceleri kripto varlık sınıfına erişemeyen kurumlar yer alıyor.


Ancak spot ETF’lerin sektöre faydası yalnızca yeni para akışları değil.


“Önemli finans kurumlarının bitcoin alım kısıtlamaları hafifleyeceğinden tüm piyasa katılımcıları için likidite sağlanacağını” söyleyen Coinbase’in kurumsal araştırmalar başkanı David Duong, “Bu fırsat, sermayeden çok daha fazlası” dedi.


“Adaptasyon gerekliliklerini karşılayan bir yatırım aracına erişim sağlanması, akredite yatırımcılar için mevcut kripto tekliflerini artırabilir ve benimsenmeyi genişletebilecek yeni kapılar açabilir.”


Rapora göre, “ABD Hazine tahvil piyasası oldukça sarsıldı ve bankacılık sektörü son derece savunmasız olmaya devam ediyor. Bu da 2024’e girerken bitcoin’i ‘geleneksel finansal sisteme alternatif’ olması açısından daha da çekici hale getiriyor.”


Daha Fazla Oku

    spot bitcoin etfBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk