Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase: Bitcoin Yarılanması Olumlu Bir Gelişme Ancak Diğer Faktörleri Unutmamak Gerek

Raporda, fiyatların makro faktörlerden de etkilenmeye devam ettiği vurgulandı.

21 Mart 2024 15:07

Güncellenme: 21 Mart 2024 15:24

Coinbase (COIN), dün yayımladığı bir araştırma raporunda bitcoin'in (BTC) son zamanlardaki güçlü performansının, yaklaşan yarılanmaya kadar ve yarılanmadan sonra da devam edeceğini, ancak yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.


Coinbase, dünyanın en büyük kripto para biriminin önceki yarılanmalara altı ay kala %61 artarken, yarılanmalardan sonraki altı ayda ortalama %348 değer kazandığını belirtti.


Yaklaşık 4 yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanmalarında madencilik ödülleri yarıya indiriliyor, bir sonrakinin ise 15 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor.


“Bitcoin izole bir ortamda işlemiyor” diyen Coinbase, fiyatların makro faktörler gibi birçok unsurdan etkilendiğini vurguluyor. Raporda, Mayıs 2020’de gerçekleşen bir önceki yarılanmanın Covid-19 salgınıyla çakıştığı, bu yüzden de mevcut para politikalarından ve güçlü mali teşviklerden etkilendiği belirtiliyor.


Benzer şekilde, dünyanın en büyük kripto para biriminde kaydedilen son rallinin yarılanmanın yaklaşmasından ziyade spot bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF) etkilendiği söyleniyor.


Coinbase, yaklaşan yarılanmanın heyecanla beklendiği bu dönemde uzun vade yatırımcıları tarafından hold edilen toplam bitcoin arzının da önemli verileri ortaya çıkarabileceğini düşünüyor. Şu anda uzun vade yatırımcıları tarafından cüzdanlarda tutulan bitcoin miktarı, geçmiş dönemlerde kaydedilene göre oldukça yüksek.


Rapora göre, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) mayıs ayında faiz oranlarını düşürmeye başlaması ve risk varlıklarını etkileyecek olan sıkılaştırma politikasından uzaklaşması bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin yarılanmasıbtcCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk