Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Chiliz ve Klaytn Token'ları, M&A Umutlarıyla %10'dan Fazla Yükseldi

Klaytn ve Finschia Vakfı, iki blok zinciri ağını birleştirerek Asya'da bir Web3 gücü oluşturmayı önerdi.

17 Ocak 2024 09:57

Güncellenme: 17 Ocak 2024 10:35

Bitcoin (BTC) ABD'de spot ETF'lerin lansmanının ardından hareketsiz bir şekilde işlem görürken, daha küçük hacimli kripto paralar dikkat çekiyor. 


Özellikle öne çıkanlar arasında Socios.com platformundan token satın almak için kullanılan Chiliz ağının yerel token'ı CHZ ve Güney Kore'nin internet devi Kakao tarafından desteklenen layer-1 blok zinciri ağı Klaytn'ın utility token'ı KLAY yer alıyor.


CoinDesk verilerine göre, CHZ son 24 saatte %10 yükselerek geçen yılın mayıs ayından bu yana ilk kez 0.11 doları aştı. KLAY de %14.7 artarak 0.228 dolara ulaştı. Bitcoin ise büyük ölçüde hareketsiz kalırken, 42,500 ile 43,500 dolar arasında işlem gördü.


Chiliz'in CEO'su Alexandre Dreyfus, X'te yaptığı açıklamada, Chiliz'in bu yıl mevcut token ve ağları birleştiren devasa ekosistemler oluşturmak için agresif bir birleşme ve satın alma (M&A) stratejisi izleyeceğini söyledi.


Aynı zamanda Klaytn ve Web3 odaklı Finschia Vakfı, iki zinciri birleştirerek Asya'da bir Web3 gücü oluşturmayı öneriyor. Finschia, LINE blok zincirinin halka açık mainnet’i olarak karşımıza çıkıyor.


Klaytn salı günküü sosyal medya gönderisinde, "Önerilen birleşme, Güney Kore ve Japonya'nın önde gelen blockchain'lerini bir araya getirerek 420'den fazla dApp içeren bir ekosistem oluşturacak. Yeni blok zinciri, Klaytn ve Finschia'nın Kakaotalk ve LINE ile entegrasyonunu devralacak ve Asya genelinde 250 milyondan fazla kullanıcı tabanı oluşturacak" diyor.


KLAY ve Finschia (FNSA) token sahipleri, birleşmenin tamamlanmasının ardından oluşturulacak olan yeni token'a sahip olabilmek için ellerindeki token'larını takas edebilecekler. Klaytn, yeni token'ın düşük enflasyon ve bir yakma mekanizmasının yanı sıra sıfır rezerv stratejisi içereceğini belirtiyor. (FNSA token'ı son 24 saatte %6 düştü.)Daha Fazla Oku

    klaytnfinschiaChilizBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk