Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Chainlink’in LINK Token’ı 22 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Analistler, LINK'i tokenizasyon anlatısından kâr elde etmek için en güvenli bahis olarak görüyor.

2 Şubat 2024 14:51

Güncellenme: 2 Şubat 2024 16:03

Chainlink'in LINK token’ları cuma günü 22 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve önde gelen merkeziyetsiz oracle ağının üç aylık durgunluğunu sona erdirdi.


CoinDesk verilerine göre, dünyanın en büyük 13. kripto para birimi, 3 Nisan 2022'den bu yana en yüksek seviye 18 doların üzerine çıktı ve 24 saatlik bazda %15'lik bir kazanç kaydetti. LINK fiyatı bir haftada yaklaşık yüzde 30 artarak bitcoin (BTC) ve ether (ETH) gibi büyük kripto para birimlerini geride bıraktı. Ralli, 13 ila 17 dolar arasında sıkışıp kaldığı üç aylık dönemden çıkışa işaret ediyor.


Chainlink yıllardır kripto endüstrisi altyapısının kritik bir bileşeni olarak işlevlerini sürdürüyor, blok zincirlerini oracle'ları ve çeşitli ortaklıkları aracılığıyla dış dünyadan gelen verilerle birleştiriyor. Ayrıca bağımsız altyapısı, farklı blok zincirleriyle uyumluluk sağlıyor ve kripto paraların bir blok zincirinden diğerine sorunsuz ve güvenli bir şekilde aktarılmasını kolaylaştırıyor.


Platform, kendisini şöyle açıklıyor: "Geleneksel finans kurumları, blok zincirlerini ve tokenize edilmiş RWA'ları geniş ölçekte benimsemek için veri, bilgi işlem ve zincirler arası yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Yalnızca Chainlink platformu üçünü de sağlıyor.”


K33 Research analistleri, geçtiğimiz ay LINK'in gerçek dünya varlıklarının (RWA) sürekli güçlenen tokenizasyonundan kâr elde etmenin en güvenli yolu olduğunu söyledi. Tokenizasyon, altın, hisse senedi ve gayrimenkul gibi varlıkların bir blok zincirinde dijital token’lar olarak işlem görmesine olanak tanır. Boston Consultancy Group'a göre, tokenize edilmiş RWA'lar 2030 yılına kadar 16 trilyon dolar değerinde olabilir.Yeni para akışları

CoinGlass verilerine göre, LINK'e bağlı açık vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında kilitli dolar değeri iki katından fazla artarak 490 milyon dolarlık rekor seviyeye ulaştı. Kripto para birimi açısından, açık pozisyon miktarı %62 artarak 27,51 milyon LINK'e yükseldi.


Açık pozisyonlardaki artış, piyasaya yeni para akışını temsil ediyor. Açık pozisyonlardaki artışın yanı sıra fiyattaki artışın da bu eğilimi doğruladığı söyleniyor.


Ayrıca konsolide vadeli işlem sözleşmelerindeki fonlama oranları pozitif kalmaya devam ediyor, ancak aralık ayında ulaşılan yüksek seviyelerin oldukça altında. Bu da piyasanın yükseliş tarafının henüz ağır basmadığının bir işareti.Daha Fazla Oku

    linkChainlinkTokenizasyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
10 Milyon Dolar Toplayan Homium, Avalanche'ta Konut Kredileri Tokenize Ediyor

16 Nisan 2024 17:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk