Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bybit, Kripto Türev Ürünlerinde Opsiyon Sözleşmelerini USDC İle Ödeyecek

Şirket, göreli istikrarı için piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoin'i kullanacak.

29 Haziran 2022 18:54

Güncellenme: 29 Haziran 2022 19:11

Kripto türev borsası Bybit, USD coin (USDC) kullanarak opsiyon sözleşmesi anlaşması sunduğunu açıkladı.


Piyasada genellikle, kripto opsiyon ürünleri aynı para birimi kullanılarak marjlanır ve kapatılır. Örneğin, bitcoin (BTC) bir sözleşmede teminat olarak kullanılıyorsa, ödeme para birimi olarak da kullanılır. Bybit, USDC kullanarak anlaşmaya varma hamlesinin kripto opsiyon ticaretinde bir ilk olduğunu söylüyor.


Ödeme tarihi, 


Bir ticaretin kesin ödeme tarihinde, satıcı varlıkları alıcıya teslim ederken alıcının satıcıya ödeme yapması gerekiyor. Opsiyon sözleşmeleri ve diğer türevler, sözleşmenin sona erme tarihlerine ek olarak alım satımlar için ödeme tarihlerine de sahip olabiliyor. 


Bybit'in istikrar için sözleşmelerde USDC kullanma tercihi, stabilcoin endişelerinin ayı piyasasına hakim olduğu bir zamanda gündeme geldi. Mayıs ayında, o zamanlar piyasa değerine göre üçüncü en büyük sabit para olan Terra'nın UST'si dolar sabitini kaybederek neredeyse sıfırlanmıştı. En büyük stablecoin Tether (USDT) de, yatırımcıların tokenlerini kullanmaya başladığı ay piyasa değerinden 10 milyar dolar kaybetmişti.


Analistler, kripto piyasası oynaklığının ortasında USDC daha güvenilir ve şeffaf bir seçenek olarak görüyor.


Bybit yeni eklenecek varlıklarda da USDT, BTC, ether (ETH) ve USDC'yi teminat olarak destekleyecek. Yeni başlatılan birleşik marj hesabı kapsamında, Bybit'in Avrupa tarzı, USDC uzlaştırmalı opsiyonlarının kullanıcıları, hesaplarındaki tüm varlıkları USDC opsiyon sözleşmeleri ve kalıcı sözleşmeler için teminat olarak kullanabilecek.


Bybit'in kurucu ortağı ve CEO'su Ben Zhou yaptığı basın açıklamasında, "Türev platformumuz dünyanın en iyi likiditesine ve en sıkı spread'e sahip olduğundan, yatırımcılara aşırı oynaklık sırasında bile piyasadaki en iyi teklifi ve en iyi uygulamayı garanti ediyor" dedi.


Duyuru, Bybit'in işgücünü azaltacağı ve verimliliği artırmak için ekipleri birleştireceği yönündeki açıklamalarından bir hafta sonra geldi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Core Scientific, Bitcoin Madencilik Sektöründeki Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

24 Haziran 2024 22:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk