Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit Maliyetler Nedeniyle Çalışan Sayısını Azaltacak

Kripto borsasının benzer faaliyetleri kaldırmak, daha küçük ve daha çevik ekipler oluşturmak istediği belirtildi.

20 Haziran 2022 15:10

Güncellenme: 20 Haziran 2022 17:10

Kripto para borsası Bybit, artan enflasyon ve düşük tüketici harcamalarının kriptoyu Ayı Piyasası'na sürüklemesinden ve firmaları maliyetleri düşürmenin yollarını aramaya yöneltmesinin ardından çalışan sayısını azaltmayı planlıyor.


Kimliğini açıklamayan kaynakların verdiği bilgiler ve kripto gazetecisi Colin Wu'ya göre, işten çıkarmalar Bybit’in yaklaşık yüzde 30'unu oluşturabilir. Dubai merkezli firmanın yaklaşık 2.000 çalışanı bulunuyor.


Bybit de işten çıkarmalarda diğer kripto firmalarına katılıyor. 


Coinbase geçen hafta 1100 çalışanını (iş gücünün yaklaşık yüzde 18’i) işten çıkardığını söylerken, kripto kredi kurumu BlockFi çalışan sayısını 400 kişi (yaklaşık yüzde 20) azaltacağını açıklamış, Crypto.com ise yaklaşık 260 çalışanı (iş gücünün yaklaşık yüzde 5’ini) azaltacağını duyurmuştu.


Bir Bybit sözcüsü CoinDesk'e “Örtüşen işlevleri kaldırmanın ve verimliliğimizi artırmak için daha küçük ama daha çevik ekipler oluşturmanın bir yolunu araştırıyoruz. Bu haftadan itibaren, odaklanmış ve çevik kalmamızı sağlamak için bazı işlevler ve roller gözden geçirilecek” yorumunu yaptı.


Wu tarafından yayımlanan bir mektuba göre Bybit CEO'su Ben Zhou, firmanın en son Boğa Piyasası sırasında çok hızlı şekilde ve çok rahat büyüdüğünü vurgularken, "Organizasyon boyutumuz katlanarak büyüdü, ancak genel iş büyümesi aynı şekilde gerçekleşmedi" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk