Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bybit Finansal Ürünler Başkanından Spot ETH ETF Değerlendirmesi

"SEC, Grayscale davasında kullanılanlara benzer argümanlar kullanılarak herhangi bir redde karşı yasal bir meydan okuma için temel oluşturabilir."

29 Ocak 2024 16:20

Güncellenme: 29 Ocak 2024 16:46

Spot Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler ETH ETF’lere çevrildi. Bybit Finansal Ürünler Başkanı Hao Yang, ETH ETF onayı ile ilgili görüşlerini açıkladı.


SEC halihazırda spot bir Bitcoin ETF'sini onayladı, bunun spot ETH ETF'sine yardımcı olacağını düşünüyor musunuz?


Kuşkusuz, spot BTC ETF'nin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesiyle bir ETH ETF için durum onaylanmış oldu. Ayrıca halihazırda var olan bir vadeli ETH ETF'si var ve SEC - Grayscale davasında kullanılanlara benzer argümanlar kullanılarak herhangi bir redde karşı yasal bir meydan okuma için temel oluşturabilir. Temel fark, SEC'in BTC'yi bir emtia olarak sınıflandırmaktan mutlu görünmesi, ancak ETH'yi sınıflandırmak konusunda ünlü bir suskunluğa sahip olması ve ETH'nin bir emtia mı yoksa menkul kıymet mi olduğu sorusunun suları bulandırabileceğidir.


SEC'in ETH ETF'yi neden onaylayacağını/reddedeceğini düşünüyorsunuz?


ETH'yi bir emtia olarak sınıflandırırlarsa, BTC tarafından belirlenen emsal göz önüne alındığında, bu sonunda bir ETF onayına yol açacaktır. Ancak SEC, bu sınıflandırmayı yakında yapması için çok fazla baskı altında değil ve ETH'nin sınıflandırmasını çevreleyen belirsizlik, süreci geciktirmek için kullanılabilir. Dahası, SEC'in ETH stake sağlayıcılarıyla devam eden birkaç davası var ve bu da işleri karmaşıklaştırıyor.


Birçok kişi BalckRock'ın ETF yarışına girmesinin Bitcoin ETF'sine yardımcı olduğunu iddia etti, aynı durumun spot ETH ETF için de geçerli olacağını düşünüyor musunuz?


Kuşkusuz, aslında ETH ETF, sahiplerine stake ödülleri sunarsa daha da cazip olabilir.


İlk iki haftalık işlem hacmine baktığınızda, kripto bazlı ETF'ler için yeterli talep olduğunu düşünüyor musunuz?


İşlem hacmi olumluydu ve yarım milyardan fazla net girişle ortalama ETF lansmanından çok daha iyi bir performans gösterdi ve unutmayalım ki TradFi firmalarının ve geleneksel yatırımcıların yeni ETF ürünlerine ilişkin durum tespiti yapması uzun zaman alıyor. Bu ürün için henüz çok erken aşamalardayız ancak uzun vadede çok olumlu bir sonuca işaret eden birçok işaret görüyorum.


Daha Fazla Oku

    eth etfBybit

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk