Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bu Seferki Boğa Koşusu Her Zamankinden Daha Az Balina Çekiyor

Günlük olarak 1 milyon dolar değerinde BTC cüzdanı oluşturan yatırımcı sayısı 2 bini aşamıyor. Bu da 2020-21 boğa koşusuna kıyasla epey düşük.

12 Mart 2024 10:05

Güncellenme: 12 Mart 2024 10:38

Devam eden bitcoin (BTC) boğa koşusu, Wall Street'in uzun zamandır beklenen spot borsa yatırım fonlarını (ETF'ler) benimsemesiyle bağdaştırılıyor. Yine de ralli, 2020-2021 yükseliş trendinden çok daha düşük oranda "milyonere" tanık oluyor.


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi bu yıl %70 artarak 72.000 doların üzerinde yeni rekorlar kırdı. 


Paris merkezli Kaiko tarafından takip edilen verilere göre, günlük olarak 1 milyon dolar değerinde BTC cüzdanı oluşturan yatırımcı sayısı 2 bini aşamıyor. Bu da günde 4.000'den fazla milyonluk cüzdan ve günde 10 milyon dolarlık bakiyeye sahip 2.000'den fazla cüzdan kaydeden son boğa koşusuna kıyasla epey düşük.


Rakamların düşük olması, boğa koşusunun hâlâ erken aşamalarda olduğu ve girişlerin hızının henüz zirveye ulaşmadığı anlamına geliyor olabilir. Durum böyleyse, spot ETF'lere devam eden girişler ve yaklaşan yarılanma kaynaklı arz azalması nedeniyle fiyatların önümüzdeki aylarda 150.000 dolar üzerine çıkabileceğine dair inanış doğru çıkabilir.


"Bu durum birkaç şeyden kaynaklanıyor olabilir: (1) Yeni sermaye piyasaya henüz tam olarak girmedi. (2) BTC yeni zirvelere ulaşırken balinalar kâr ediyor. (3) Balinalar varlıklarını kişisel cüzdanlarından ziyade custody şirketlerinde saklıyorlar."


Emir defterinin piyasa fiyatının %2'si içindeki likidite arasındaki boşluk, son dönemde normalin yaklaşık beş katına kadar genişledi ve satış tarafında limit emirlerinin biriktiğine işaret etti. Bu, yatırımcıların rekor seviyelerde kâr elde etmek istediği gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcbalinaboğa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk