Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BTC Fiyatları 2 Ayın En Düşük Seviyesinde, CoinDesk’in Bitcoin Trend Göstergesi Boğadan Nötr Hale Dönüyor

Bitcoin, yazının yazılması sırasında 26,350 dolardan işlem görüyor. Bu da coin’in 17 Mart’tan bu yana gördüğü en düşük seviye.

12 Mayıs 2023 16:44

Güncellenme: 12 Mayıs 2023 17:34

CoinDesk’in Bitcoin Trend Göstergesi (BTI) üç haftadır ilk kez yükseliş eğilimi göstermiyor.


CoinDesk verilerine göre, Bitcoin şu anda 26,350 dolardan işlem görüyor ve bu da coin’in 17 Mart’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeyi ifade ediyor. Fiyatlar, BTC’nin Nasdaq gibi geleneksel risk varlıklarından ayrışmasının ardından bu duruma geliyor ve 6 Mayıs’tan beri yüzde 12’nin üzerinde bir düşüş gerçekleşiyor.


Bitcoin fiyatındaki yönlü momentumu ve gücü ölçen BTI göstergesi, perşembe günü yaşanan yükselişten sonra nötre yaklaştı. Gösterge 13 Ocak’tan beri sürekli olarak yükseliş eğilimindeydi ve mart ortasında kısa süreli bir düşüş sinyali vermişti.Kripto varlık danışma şirketi Astronaut Capital’ın baş yatırım sorumlusu Matthew Dibb’e göre düşük likidite oranları birkaç satıcının fiyatları düşürmesinde rol oynuyor:


“Şu anda BTC gibi büyük kriptolarda bile inanılmaz düşük likiditeler var. Zayıflığın sebebini doğrudan belirleyemesek de piyasayı aşağıya doğru çektiği kesin.”


Likidite ve piyasa derinliği, son zamanlarda Binance de dahil olmak üzere birçok büyük borsada kötüleşmiş gözüküyor. Bu da yatırımcıların fiyatlardan etkilenmeden büyük emirler vermelerini zorlaştırıyor.


Kripto analiz şirketi TDX Strategies’in kurucusu ve CEO’su Dick Lo’ya göre geleneksel risk varlıkları düşerse aşağı yönlü hareket hız kazanabilir.


Lo, fiyatların 28,500 doların üzerine çıkması durumunda düşüş eğiliminin geçersiz kalacağını da sözlerine ekliyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Para Politikasında Metamorfozun Eşiğinde: Kripto Paralar ve Yapay Zekâ

29 Kasım 2023 13:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk