Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Borsalardan Bir Günde 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Çıkışı!

Borsalardan yapılan net çıkışlar, genellikle yatırımcıların coin’leri uzun vadeli tutma niyetini temsil ediyor.

29 Aralık 2023 11:49

Güncellenme: 29 Aralık 2023 12:08

On-chain aktivite, bitcoin'deki (BTC) yükseliş durumunu desteklemeye devam ediyor.


Blockchain analitik firması Glassnode tarafından takip edilen verilere göre, çarşamba günü 1,19 milyar dolar değerinde 28 bin civarında BTC, merkezi borsalardan ayrıldı ve bu, 14 Aralık 2022'den bu yana görülen BTC cinsinden en büyük tek günlük çıkış.


Borsalardan yapılan net çıkışlar, genellikle yatırımcıların coin’leri uzun vadeli tutma niyetini temsil ediyor.


Analitik firması CryptoQuant'a göre, ABD'de önerilen 12 spot BTC borsa yatırım fonundan (ETF) dokuzunun custodian’ı (emanetçisi) olan ve Nasdaq’ta listelenen Coinbase, çarşamba günü 18 binden fazla BTC çıkışı gördü. Bu da sosyal medya platformu X'teki kripto topluluğunun, ocak ayı başlarında beklenen ETF lansmanı öncesinde kurumsal faaliyet hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu.


Merkezi borsalara bağlı cüzdanlardaki toplam BTC bakiyesi, Nisan 2018'den bu yana en düşük seviye olan 2.327.025 BTC'ye düştü. Bir borsada coin’lerin azalması, arz yönlü baskıların ve fiyat artışı potansiyelinin zayıflaması anlamına geliyor.


CoinDesk verilerine göre bitcoin, yıl başından bu yana yüzde 158 arttı ve şu anda 42,445 dolar civarında seyrediyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcborsakripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk