Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Borsalardaki Ether Dengesi Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Yaklaşıyor

Düşüş, stake edilmiş ether’lerin artmasıyla yaşanıyor.

26 Mayıs 2023 13:50

Güncellenme: 26 Mayıs 2023 16:18

Borsalardaki ether (ETH) sayısı, staking işlemlerinin mevcut ether’i tüketmesiyle Temmuz 2016’dan bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaşıyor.


Glassnode’dan gelen veriler, perşembe günü itibarıyla tüm ether’lerin yüzde 14,85’inin merkezi borsalara ait cüzdanlarda tutulduğunu gösteriyor. Piyasa, 2016 yazında ether’in emekleme dönemi yaşamasından bu yana ilk kez bu kadar düşük bir seviyeyi görüyor.Son birkaç haftada staking işlemlerinin artmasıyla piyasadaki arz sünger gibi çekiliyor.


Bitfinex analistleri CoinDesk’le şu bilgileri paylaşıyor: “Deflasyonist güçlerin ether’in fiyat artışını beklemesi göz önüne alındığında bu eğilimin devam etmesi olası. Shapella yükseltmesinden önce potansiyel stakeholder’ların yatırımlarının blok zincirinde kilitli kalmasına yönelik endişeleri, yatırımcıları stake işlemlerinden caydırmış olabilir.”


Ayrıca tüm bunlar kripto ticaret hacimlerinin çift haneli rakamlar seviyesinde azalması sırasında yaşanıyor.


İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, nisan ayında üst üste iki ay spot işlem hacimlerinde yüzde 48’lik bir düşüş yaşamış ve 287 milyar doları görmüştü. Bu da 2021 yılından bu yana ikinci en düşük seviyeydi. Yine aynı ay borsanın pazar payı yüzde 46’ya düştü. Tüm bunlar makroekonomik belirsizlikler ve ABD banka çöküşleri nedeniyle yaşandı ve sektör genelinde yüzde 40’lık bir düşüş gerçekleşti.


CoinDesk verilerine göre ether şu anda yüzde 1,42’lik bir artışla 1,812 dolardan işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    ETHEthereumshapellaGlassnodestaking

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk