Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin'in Zincir Üstü Aktivitesi Yavaşlıyor, Kimse BTC Satmak İstemiyor

Kripto para biriminin zincir üstü aktivitesi yatırımcıların satış yapmadığına işaret ediyor.

25 Mart 2024 11:44

Güncellenme: 25 Mart 2024 12:48

Bitcoin'in (BTC) fiyatı kısa süre önce 70.000 doların üzerinde seyretse de Bitcoin blok zincirindeki ekonomik faaliyetler resmen topallıyor.


Araştırma firması Blockware Intelligence’a göre, bu hareketler piyasadaki hold etme stratejisinin gücünü gösteriyor.


Kimsenin satış yapmak istemediğine dikkat çeken Blockware Solutions analistleri, dolar cinsinden ortalama zincir üstü transfer hacminin 2021 boğa piyasası zirvelerine nispeten epey düşük olduğunu bildiriyor.


Veri platformu Glassnode, transfer hacmini zincir üzerinde aktarılan toplam BTC’nin dolar değeri olarak tanımlıyor. Metrik, yalnızca başarıyla gerçekleşen aktarımları dikkate alıyor.Glassnode tarafından takip edilen verilere göre, 7 ve 14 günlük ortalama transfer hacmi, 2021 boğa piyasası sırasında 1 milyon dolarken şu anda 200 bin doların altında.


Wall Street'in Nasdaq'ta listelenen spot bitcoin ETF'lerini benimsemesi, bitcoin'in son rallisinde birincil katalizör oldu. Bu yüzden spot hacim ETF'lerde yoğunlaştı ve zincir üstü hacim azaldı.


Bununla birlikte, diğer ölçümler tabiri caizse 2022 ayı piyasasından sağ çıkan yatırımcıların, fiyat rallisi beklentisiyle varlıklarını cüzdanlarında tutmaya devam ettiklerini gösteriyor.


Örneğin, en son üç yıl ile beş yıl önce aktif olan bitcoin arzının yüzdesi artmaya devam ediyor. Bazı analistler, bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda altı haneli rakamlara yükselmesini ve 150.000 doların üzerine çıkmasını bekliyor.


Bitcoin son 24 saatte kaydettiği yüzde 5 artışla 67.700 dolardan işlem görüyor. Kapsamlı bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi de aynı dönemde %5 artıyor.Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk