Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin'in Kripto Vadeli İşlemler Ticaretindeki Payı Gittikçe Düşüyor

Lider kripto para biriminin vadeli işlem açık pozisyonlarındaki hakimiyeti, iki ay önceki yüzde 50'den yüzde 38'e geriledi.

26 Aralık 2023 11:39

Güncellenme: 26 Aralık 2023 12:23

2023 sona ererken kripto trader’larının ilgisi altcoin’lere kayıyor.


Bitcoin’e (BTC) bağlı aktif vadeli işlem sözleşmelerindeki kilitli dolar değeri, şu anda piyasa genelindeki 30,45 milyar dolarlık kavramsal vadeli işlem açık pozisyonunun yüzde 38'ini oluşturuyor. Coinalyze tarafından takip edilen verilere göre bu, en az iki yılın en düşük seviyesi.


Coinalyze’ın bildirdiğine göre, şu anda neredeyse tüm para akışı altcoin’lere endekslenmiş durumda ve BTC'nin hakimiyetindeki düşüş, vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlarla açıklanıyor.


Veriler, kripto piyasasında görülen bitcoin yükseliş trendlerinin sık sık risk iştahına yol açtığını gösteriyor.


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan bitcoin, 1 Ekim'den bu yana yüzde 60'ın üzerinde artışla 43,100 dolara yükseldi ve bunun başlıca nedeni azalan Hazine getirileri ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun yakında bir veya daha fazla spot BTC ETF'sini onaylayacağı beklentileri oldu.


Yazının yayına hazırlanması sırasında BTC, yılın başından bu yana yüzde 161 artmış durumda.BTC'nin vadeli işlem açık pozisyonlarındaki hakimiyeti, ekim ayı sonlarında yaklaşık yüzde 50 iken yüzde 38'e düştü. ETH'nin hakimiyeti yaklaşık yüzde 21'de sabit kalırken, altcoinlerin payı yüzde 32'den 41'e yükseldi.


Daha Fazla Oku

    btcBitcoinkripto vadeliETHaltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk