Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Bitcoin’in Fiyatı Yıl Sonuna Kadar 100,000 Dolara Ulaşabilir”

Rapor, kripto kışının sona erdiğini ve bitcoin'in fiyatında tırmanışın çok olası olduğunu belirtiyor.

25 Nisan 2023 08:25

Güncellenme: 25 Nisan 2023 08:37

Standard Chartered Bank'in yayınladığı araştırma raporuna göre, sektörü etkileyen kripto kışı bitti ve dünyanın en büyük kripto para birimi bitcoin’in (BTC) yıl sonuna kadar 100,000 dolar seviyesine ulaşma potansiyeli mevcut.


Raporda, bitcoin’in 100.000 dolara yönelik yolculuğunun, bitcoin'in merkeziyetsiz bir dijital varlık olarak yeniden kimlik bulmasına yardımcı olan son bankacılık krizinin de içinde olduğu bir çok nedenden kaynaklanabileceği belirtildi.


Analist Geoff Kendrick, “Bitcoin, çok tanınan bir güvenli liman, benimsenmiş değer deposu ve bir havale aracı özeliklerini kullandı” dedi.


Bitcoin, yılın başından bugüne kadar yüzde 65 değer kazanırken, yaklaşık bir yıldır ilk kez geçen hafta 30,000 doların üzerini gördü. Raporda ayrıca, bitcoin’in fiyatının 100,000 dolara ulaşmasında destekleyici güçlerden birinin, Fed sıkılaştırma sürecinin sonuna gelirken, riskli varlıklar için daha fazla geniş makro zeminin doğması olduğu belirtildi.


Kendrick, “Bitcoin, riskli varlıklar etkilendiğinde bile ayakta kalabilirken, Nasdaq ile arasındaki korelasyon, riskli varlıklar geniş ölçüde değiştiği taktirde daha da iyi ticari performans göstermesi gerektiğini ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.


Standard Chartered, TradingView’ın yayınladığı verilere göre kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı yüzde 47 civarında olan bitcoin’in payının yüzde 50-60 aralığına yükseleceğini tahmin ediyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk