Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Yükselen Hazine Getirileriyle 66 Bin Dolara Geri Döndü

Tahmin piyasaları ve CME'nin Fed Takip Aracı, yakın gelecekte faiz indirimi öngörmüyor.

3 Nisan 2024 11:20

Güncellenme: 3 Nisan 2024 11:47

Bitcoin (BTC), yatırımcıların yeniden canlanan Hazine getirilerini ve Fed'in faiz indirimlerini bu yılın sonlarına kadar erteleme olasılığını sindirmesiyle 66.000 dolar civarında sabitlendi.


Bu yazının yazıldığı sırada ether (ETH) 3.300 doların üzerinde işlem görürken, CoinDesk 20 (CD20) Endeksi yüzde 0,6 düşüşle 2.532'ye geriledi.


10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi, kalıcı enflasyon ve beklenmedik şekilde güçlü imalat faaliyeti nedeniyle bir gecede %4,40 artarak iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Risksiz olarak adlandırılan orandaki artış, genellikle risk varlıklarından ve altın gibi yatırımlardan para çıkışını teşvik eder. Ancak bu sefer altın, bitcoin ve Wall Street'in teknoloji ağırlıklı endeksi Nasdaq zayıflamasına rağmen dirençli kaldı.


Pythagoras Investments'ın sermaye oluşumu direktörü Semir Gabeljic: "Bitcoin çoğunlukla faiz oranlarına ve artan Hazine getirilerine ilişkin son makro görünüme atfedilen 65.000 dolara geriledi. Yüksek faiz oranları tipik olarak yatırımcıların risk iştahını azaltma eğilimindedir."


Polymarket bahisçileri, mayıs ayına kadar faiz indirimi gerçekleşmesini pek olası bulmuyor. Haziran ayında gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda ise 50-50 bölünmüş durumdalar. CME Fed Takip Aracı’na göre, mayıs toplantısından sonra faizlerin aynı kalma olasılığı %97.


Coinglass verileri, son 24 saatte 245 milyon doların üzerinde uzun pozisyonun tasfiye edildiğini ve 60 milyon dolarlık BTC pozisyonunun rekt olduğunu gösteriyor.


Singapurlu Presto'da türev trader'ı olan Jun-Young Heo: "Çoğu kripto varlık için konsolide vadeli işlem fonlama oranları 1 baz puana geri döndü ve küresel vadeli işlem açık pozisyonları bir gecede yüzde 10 azaldı. Bu da bazı kaldıraçlı uzun pozisyonların kapatıldığını gösteriyor."


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtchazinetahvilFaiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk