Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yeniden 70 Bin Doların Üzerinde, Hedef 83 Bin Dolar

Kripto rallisi devam ederken SOL ve AVAX son 24 saatte %10’dan fazla artıyor.

26 Mart 2024 09:49

Güncellenme: 26 Mart 2024 09:53

Kripto para birimleri haftaya güçlü bir ralli ile başladı ve bitcoin (BTC) bir kez daha 2021 zirvesinin üzerinde işlem görüyor.


Lider kripto para birimi 70.000 doları aşarak son 10 gündür içerisinde bulunduğu döngüyü kırdı. Ether (ETH) aynı süre zarfında %6 artarken, layer-1 blok zincirleri Solana ve Avalanche’ın yerel token’ları SOL ve AVAX %10’dan fazla yükseldi.CoinGlass verilerine göre, ani canlanma tüm kripto varlıklarında 195 milyon dolarlık kaldıraçlı türev pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı ve bunların yaklaşık 129 milyon doları short pozisyonlardan oluşuyor. Bitcoin short tasfiyeleri 53 milyon dolara ulaştı.


Bitcoin 83.000 dolar ve üzerini hedefliyor

Dün başlayan ralli, BTC’nin geçtiğimiz hafta 73 bin dolar seviyelerinden 61 bin dolara düşmesinde büyük rol oynayan Grayscale GBTC fonundaki çıkışların yavaşladığının ve düzeltmenin potansiyel olarak sonlanmış olabileceğinin sinyalini veriyor.


Analiz firması 10x Research, dün yayımladığı raporda bitcoin’in konsolidasyon modelinden yukarı yönlü çıkış yaptıktan sonra yeni rekorlara koşabileceğini belirtti. Teknik analizlerde sıkça kullanılan simetrik üçgen oluşumuna atıfta bulunan raporda, kırılmanın 15 ila 20 bin dolarlık bir fiyat artışının habercisi olabileceği bildirildi. 10x Research’ün öngörüleri doğru çıkarsa BTC 83 bin dolara kadar çıkabilir.Şirketin kurucusu Markus Thielen, BTC’nin daha önceki piyasa döngülerinde kritik bir seviye olan 68 bin doları başarıyla geride bıraktığını söylüyor.


Raporda, yükseliş trendinin birçok merkez bankasının dovish açıklamalarıyla desteklendiği de belirtiliyor.


“Fed, yüksek enflasyonu kabullenme ve sıkılaştırmayı yavaşlatma konusunda istekli olduklarının sinyalini verdi. Japonya ve İsviçre merkez bankaları da piyasanın lehine açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.”


Ayrıca rapora göre, bitcoin ABD’de seçim gerçekleştirileceği yıllarda daha iyi bir performans gösterme eğiliminde oluyor.


Thielen, 83 ila 102 bin dolarlık yukarı yönlü hedeflerin yavaş yavaş gerçekleşebileceğini vurguluyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSOLAVAXETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk