Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yeniden 20,500 Doların Üzerinde

Kripto piyasaları, FED yöneticilerinin faizi arttırma işaretleri veren son açıklamalarına rağmen hızla yükseliyor. Bitcoin 20,500 doları geçti.

9 Eylül 2022 10:26

Güncellenme: 9 Eylül 2022 12:15

Kripto piyasaları yemyeşil. Bu sabaha karşı halen 20 bin doların altında seyreden Bitcoin, sabah 6’dan itibaren hızla yükselişe geçti ve bu haberin yazıldığı an itibarıyla 20,673 dolara ulaşmış durumda. Son 24 saatte yüzde 7,47 yükselen Bitcoin, Ağustos sonundan beri 20.500 doların üzerine çıkmamıştı.


Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ether de aynı saatlerde yükselişe geçti ve son 24 saatte yüzde 5,03 değer kazanarak 1,710 dolar seviyelerine geldi. Ethereum birleşmesinin yatırımcıları heyecanlandırdığı anlaşılıyor.


Kripto piyasalarının yükselişi Perşembe gününü yükselişle kapatan teknoloji ağırlıklı Nasdaq, büyük bir teknoloji bileşenine sahip S&P 500 ve Dow Jones’u takip etti.


Fed Başkanı Jerome Powell, perşembe günü düzenlenen bir etkinlikte enflasyonu ehlileştirme taahhüdünü yineledi. Powell konuşmasında “Tarih, politikanın zamanından önce gevşetilmesine karşı şiddetle uyarıda bulunuyor” dedi.


Varlık yönetimi şirketi Ünlü & Co'nun raporuna göre merkez bankaları yüksek enflasyonla küresel ölçekte mücadele etmeyi sürdürürken hafta içinde Avustralya, Kanada, Polonya, Sırbistan ve Şili merkez bankalarından gelen faiz artırımlarının ardından dün de ECB beklendiği gibi politika faizinde 75 baz puanlık artırım yaptı. ECB’nin enflasyonun kontrol altına alınması için faiz artırımlarının devam edeceğine vurgu yapması ise büyümeye ilişkin görünümü zedeliyor. Öte yandan ECB enflasyon tahminlerini yukarı, büyüme tahminlerini ise aşağı yönlü revize etti. Buna göre 2022 için enflasyon tahmini %8,1 büyüme tahmini ise %3,1 olarak açıklandı.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk