Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yeni Bir İmtihanla Karşı Karşıya: Tarım Dışı İstihdam Verileri

Bitcoin, ABD istihdam raporu öncesinde dolar endeksinin kayıplarını telafi etmesiyle birlikte istikrarlı kalmaya devam etti.

3 Mayıs 2024 15:51

Güncellenme: 3 Mayıs 2024 16:40

Bitcoin satışları çarşamba günkü Fed toplantısının ardından duraksadı ve fiyatlarda küçük bir toparlanmaya olanak sağladı. Şimdi ise sırada ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanması var.


Haber platformu Reuters'a göre, tarım dışı istihdam raporu UTC saat dilimiyle 12:30’da ABD Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanacak. Dünyanın en büyük ekonomisinin mart ayındaki 303.000 ek işin ardından 243.000 istihdam sağlamış olması bekleniyor. Diğer beklentiler arasında işsizlik oranının art arda 27. ay boyunca %4'ün altında kalması ve ortalama saatlik kazançların mart ayındaki artışa paralel olarak aylık %0,3 oranında artması da bulunuyor.


Verilerin açıklanmasından hemen önce bitcoin (BTC) istikrarlı bir şekilde işlem görürken, dolar endeksi zayıflıyor.


CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi haberin yazıldığı sırada 59.000 dolar civarında seyrediyor. Bu da çarşamba günü kaydedilen en düşük seviye olan 56.500 dolara göre %4'ün üzerinde bir artışı ifade ediyor. Doların lider fiat para birimleri karşısındaki döviz kurunu ölçen dolar endeksi, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Federal Açık Piyasalar Komitesi'nin kararının ardından düzenlediği basın toplantısıyla birlikte %1'in üzerinde düşerek 105,20'ye geriledi. Powell, gerçekleştirdiği basın toplantısında faiz indiriminin pek olası olmadığını bildirdi.


ING'ye göre, yaklaşan istihdam raporu piyasalar için çok önemli bir katalizör olabilir ve Fed'in faiz indirimlerine ilişkin iyimser bahisleri test edebilir.


Dolarda devam eden zayıflık, bitcoin de dahil olmak üzere risk varlıkları için iyiye işaret olabilir. Kripto para birimi, küresel likidite koşullarını tek başına etkileyebilen dolara ters yönde hareket etme eğilimine sahip.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcDolarabd

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk