Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Yarılanma Öncesi Ether'den Daha Volatil

Bitcoin'in yıllık 30 günlük gerçekleşmiş volatilitesi, geçtiğimiz haftanın sonlarında yaklaşık yüzde 60'a yükseldi ve ether'in 30 günlük gerçekleşmiş volatilitesini yaklaşık 10 puan aştı.

1 Nisan 2024 10:27

Güncellenme: 1 Nisan 2024 10:35

Piyasa değeri ve işlem hacimlerine göre lider kripto para birimi bitcoin'in (BTC), diğer dijital varlıklara kıyasla nispeten istikrarlı olması ve yatırımcıların portföyünü piyasa genelindeki vahşi dalgalanmalardan koruması gerekiyor.


Ancak bitcoin, son zamanlarda ether'den (ETH) daha volatil halde.


Bitcoin'in yıllık 30 günlük gerçekleşmiş volatilitesi, geçtiğimiz haftanın sonlarında yaklaşık yüzde 60'a yükseldi ve ether'in 30 günlük gerçekleşmiş volatilitesini yaklaşık 10 puan aştı. Paris merkezli platform Kaiko tarafından izlenen verilere göre bu, en az bir yılın en yüksek yayılımı. 


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yaklaşık bir düzine spot bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasından haftalar sonra, bitcoin-ether volatilite farkı pozitif çıktı.


Onaylardan bu yana trader’lar doğrudan spot ETF’lerdeki faaliyete odaklanmış görünüyor. Net girişler, bitcoin ve genel piyasadaki yukarı yönlü volatiliteyi besliyor. SEC’in mayıs ayına kadar en az bir ETH ETF onaylamasının olasılığı ise azaldığından, ETH trader’larının motivasyonunu düşürüyor.


Bitcoin blok zincirinde blok başına BTC ödülünü yüzde 50 azaltan ve dört yılda bir gerçekleşen ödül yarılanması, kripto para birimindeki yüksek volatilitenin bir başka nedeni olabilir.


21 Nisan'da madencilere ödenen blok başına ödül 6,25 BTC'den 3,125 BTC'ye düşecek ve madencilerin şu anda yıllık 26 milyar dolar olan geliri yarıya inecek.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcETHEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk