Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ve Ethereum Hafta Sonunu Telafi Etmeye Çalışıyor

Hafta sonu 23 bin doların altına inen Bitcoin, şu anda 23.400 dolar civarında seyrediyor.

27 Şubat 2023 15:39

Güncellenme: 27 Şubat 2023 16:06

Yeni haftanın ilk iş gününde Bitcoin ve Ethereum hafta sonu kaybını telafi etmeye çalışıyor. Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz, kripto para piyasasını şöyle değerlendiriyor.


“Geçen hafta 25.250 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, hafta sonunda 22.720 dolara kadar inmişti. Bugün bu yazının yazıldığı an itibarıyla Bitcoin, 23.400 dolar civarında fiyatlanıyor. Ethereum’un Bitcoin’e göre daha pozitif hareketlilik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bitcoin dominansının 44 seviyesinin altına gelmesi alt coinleri biraz daha güçlü tutarken Ethereum dominansı ise 19,4 ile yükselişte.” 


Belirli bir seviyede tutunmayı başaran Ethereum ise şu anda yüzde 2,73 artışla 1.642,57'den el değiştiriyor. 


Betül Yavuz’a göre geçtiğimiz hafta gelen veriler FED’in faiz arttırım hızını yavaşlatmayacağını gösteriyor. Doların artışına sebep olan bu veriler piyasada risk iştahının düşmesine sebebiyet verdiğini belirten Yavuz şöyle devam ediyor, “Bu hafta kripto para piyasasını çok yoğun bir makro gündem maddesi yok. Bu nedenle kriptoların kendi iç dinamiklerindeki haber akışları önemli olacak. Piyasa, bugün Türkiye saati ile 16:30’da ABD’den gelecek olan Çekirdek dayanıklı mal siparişleri verisi ve FED üyelerinin konuşmalarını da takip edecek.”


Vadeli endekslerde ise yatay pozitif seyir göze çarpıyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri 1,03 trilyon dolar seviyelerinde seyrediyor. Bugün Bitay’da günün en çok yükselenleri AKRO, RIF, DODO ve STG olarak öne çıkıyor.


Öte yandan, hafta sonunda iki kere kesinti sorunu yaşanan ve bu nedenle kullanıcıların işlem yapamadığı Solana, tekrar aktif olduktan sonra şu anda son yüzde 0,54 artışla 22,77 dolardan fiyatlanıyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEthereumSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk