Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Bitcoin Temelde Diğer Kripto Para Birimlerinden Farklıdır”

Raporda kripto para biriminin ilk teknolojik atılımının bir ödeme yöntemi olarak değil bir para biçimi olarak tasarlandığı belirtildi.

11 Ekim 2023 16:21

Güncellenme: 11 Ekim 2023 16:24

Finansal hizmetler devi Fidelity Investments'ın bir birimi olan Fidelity Digital Assets, geçen hafta yaptığı açıklamada, bitcoin'in (BTC) giderek dijitalleşen dünyada parasal bir mal ve çekici bir değer deposu olduğunu söyledi.


Analist Chris Kuiper ve Jack Neureuter, geleneksel yatırımcıların bitcoin'i analiz ederken bir teknoloji yatırım çerçevesi kullanma eğiliminde olduklarını ve bu da onları kripto para biriminin "ilk hamle teknolojisi olarak kolayca üstün bir teknoloji ile değiştirileceği veya daha düşük getiriye sahip olacağı" gibi yanlış bir sonuca götürdüğünü yazdı.


Bununla birlikte, raporda kripto para biriminin ilk teknolojik atılımının bir ödeme yöntemi olarak değil bir para biçimi olarak tasarlandığı belirtildi.


“Bitcoin temelde diğer kripto para birimlerinden farklıdır” ifadelerinin yer aldığı rapora göre, bitcoin “en güvenli, merkeziyetsiz ve sağlam dijital para olduğundan” diğer kripto para birimlerinin BTC’nin yerini alabilmesi pek de olası değil.


Ayrıca, Bitcoin ağının başarısının diğer ağların başarısını engellemediği, çünkü dijital varlık ekosisteminin geri kalanının farklı ihtiyaçlara hizmet edebileceği veya bitcoin'in çözemeyeceği diğer sorunları çözebileceği savunuldu.


Rapora göre, "bitcoin bir ilk olarak, onu takip eden diğer tüm dijital varlıklardan ayrı olarak düşünülmeli" ve sektöre girişmek isteyen geleneksel yatırımcılar için bir başlangıç noktası olarak görülmelidir.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcFidelitykripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yield Farming: Nedir ve Nasıl İşler?

30 Kasım 2023 20:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk