Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Son 3 Yılın En Büyük Aylık Kazancına Doğru İlerliyor

Analistler, kripto para biriminin birden fazla alanda öne çıkmasına dikkat çekiyor.

1 Mart 2024 09:58

Güncellenme: 1 Mart 2024 10:10

Bitcoin (BTC), Aralık 2020'den bu yana en güçlü ayını tamamlama yolunda ilerliyor. Analistler, tüm zamanların rekorlarına yakın seyretmelerine rağmen, bu fiyatların önümüzdeki boğa piyasasında görülecek zirvelerin yanından bile geçmediğini belirtiyor.


Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, şubat ayında %44 değer kazanarak yıllardır ilk kez 50.000 dolar ve 60.000 doları aştı ve çarşamba günü 64.000 dolara ulaştı. Ralli, kripto para biriminin ocak ayı sonlarında ABD'de spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) piyasaya sürülmesinin ardından 40.000 doların altına geri çekilmesinden hemen sonra başladı.


Şubat ayındaki kripto rallisinin piyasa geneline yayıldığını söylemek yanlış olmaz. Piyasanın liderlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20), son bir ayda %40'tan fazla yükseldi.


Merkeziyetsiz borsa Uniswap'ın yönetişim token’ı UNI, merkeziyetsiz veri depolama ağı Filecoin'in FIL'i ve popüler meme token’ı dogecoin (DOGE), BTC'nin kazançlarından daha iyi performans göstererek CD20'nin en iyi performans sergileyenleri oldu.


Bitcoin'in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın seyrederken, bazı analistler yükselişin devam edeceğini söylüyor.


Galaxy'nin araştırma başkanı Alex Thorn, dün yayımladığı pazar analizinde, "Önümüzdeki boğa piyasasının muhtemel zirvelerine yaklaşmadık bile" ifadelerini kullandı. ABD'nin spot bitcoin ETF'lerinin "oyunun kurallarını değiştiren" bir gelişme olduğunu, BTC'ye istikrarlı ve özellikle son zamanlarda hızlanan bir talep sağladığını savundu. 


IntoTheBlock analistleri ise Bitcoin ağındaki on-chain işlem hacminin ve kriptoya olan bireysel ilginin, önceki zirveler sırasında yaşanan seviyelerden çok uzakta olduğunu belirtti.


Kripto analitik firması Swissblock, bitcoin'in mevcut yükseliş trendinin "olacakların sadece başlangıcı" olduğunu söyledi.


Swissblock analistleri, perşembe günü yayımladıkları raporda, "Sürekli satın alma baskısı ve hem osilatörlerden hem de hareketli ortalamalardan gelen güçlü yükseliş sinyalleri, BTC'nin sürekli yukarı yönlü ivme için hazır olduğunu gösteriyor" dedi.Bununla birlikte, yatırımcılara herhangi bir şey için acele etmeme konusunda çağrıda bulundular:


"Piyasayı yüksek seviyelerde takip etmek yerine, satın alım fırsatları için kısa vadeli geri çekilmeleri beklemek daha ihtiyatlı bir yaklaşım olabilir."


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcteknik analizyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk