Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Satım Opsiyonları Normalden Ucuz İşlem Görüyor

Satım opsiyonlarının iskontolu işlem görmesi oldukça nadirdir.

2 Kasım 2023 12:13

Güncellenme: 2 Kasım 2023 12:35

Bitcoin (BTC) satım opsiyonları (düşüş bahisleri), normal fiyatlara göre düşük fiyattan işlem görüyor ve boğaların aşağı yönlü riskten korunmaları için bir fırsat sunuyor.


Bu sonuca iki metriğin oranıyla ulaşılıyor: 25-delta OTM satım opsiyonların zımni volatilitesi ve ATM opsiyonların 30 günlük zımni volatilitesi. Amberdata tarafından sağlanan verilere göre, oran 1,00 seviyesinin altına düşmüş durumda.


Bu, Bitcoin’in mevcut piyasa fiyatının altında listelenen 25-delta satım opsiyonlarının, spot fiyata yakın olanlara kıyasla düşük değerlendiğini gösteriyor.


Zımni volatilite, opsiyonlara olan talebi yansıtır. Deneyimli yatırımcılar opsiyon değerlemelerini genellikle zımni volatilite üzerinden karşılaştırırlar.


Satım opsiyonu, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı verir. Bu opsiyonların alıcıları piyasadaki düşüş eğilimine işaret eder. Spot/vadeli işlem piyasasında yükselişe maruz kalan yatırımcılar, bu opsiyonları potansiyel fiyat düzeltmesine karşı bir önlem olarak satın alırlar.Fiyat düşüşü, bitcoin fiyat rallisi sırasında yaşandı. Kripto para birimi bugün erken saatlerde 36,000 doları aşarak ekim ayındaki yüzde 28'lik kazancını daha da yükseltti.


Bununla birlikte, satışlar 2022'nin başından bu yana nadiren iskontolu işlem gördüğünden, ucuz hedge satın alma fırsatı kısa vadeli olabilir.


Daha Fazla Oku

    btcBitcoinopsiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk