Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Rekora Koşarken Shiba Inu’da Açgözlülük Çanları Çalıyor

SHIB vadeli işlemlerindeki açık pozisyon sayısı 100 milyon doların üzerine çıkarak spekülatif bir yükselişe işaret ediyor.

4 Mart 2024 09:53

Güncellenme: 4 Mart 2024 12:31

Kripto piyasasında spekülatif aşırılık, piyasa değerine göre lider kripto para birimi rekor seviyelere meydan okurken bitcoin (BTC) boğalarına karşı dikkatli olunmasını öneriyor.


CoinGlass verilerine göre, meme kripto para birimi shiba inu'ya (SHIB) bağlı aktif konsolide vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen meblağ, Ağustos 2023'ten bu yana ilk kez 100 milyon doları aştı.


Son yedi gün içinde SHIB'in piyasa değeri %130'un üzerinde artarak 13,44 milyon dolara yükseldi ve CoinDesk 20 endeksindeki %22'lik artışı geride bıraktı. Piyasa değerindeki artışın yanı sıra açık pozisyondaki artış, SHIB'in yeni para akışları gördüğünü temsil ediyor.


Ancak bu, spekülatif aşırılığın ve piyasa genelinde bir düzeltmenin işareti.SHIB vadeli işlemlerinde 100 milyon doların üzerindeki hacimler, daha önce geçici/yerel bitcoin fiyat zirvelerine denk gelmişti.


Spekülatif yatırımların sinyalini veren tek varlık SHIB değil. 10X Research tarafından takip edilen veriler, Güney Kore'deki hacimlerin bitcoin boğa koşusu hız kazanmadan önce günde 1 milyar doların üzerine çıkarak ortalama 8 milyar dolara yaklaştığını gösteriyor.


10X Research'ün kurucusu Markus Thielen, Kore borsalarının işlem hacmindeki artışa atıfta bulunarak, "Altcoinler’den memecoin'lere kadar bireysel bir faaliyet dalgası var" dedi.


Thielen, ABD merkezli spot ETF'lere girişlerin günlük üretilen BTC sayısından daha fazla olmaya devam etmesi nedeniyle bitcoin'in bu hafta 69.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini de sözlerine ekledi. Bu durum arz-talep dengesizliğinin 1:10'a çıkmasına neden oldu.


"Tezgah üstü (OTC) ticaret masaları büyük kurumsal müşterilerle ilgileniyor ve toplam envanter verilerine göre, bakiyeler 2023'ün 2. çeyreğinde yaklaşık 10.000 Bitcoin'den 2.000'in altına düştü. Bu da bitcoin ETF ihraççıları gibi kurumların, piyasa yapıcıları aracılığıyla bitcoin'leri doğrudan borsalardan satın almak zorunda kalacaklarını ifade ediyor. Arz/talep dengesizliği 1:10’a ulaştı."Grayscale'in spot ETF'sinden (GBTC) yapılan çıkışlar geçen haftanın sonlarında hız kazandı ve fon perşembe günü 600 milyon dolar kaybederek bir aydan fazla bir sürenin en büyük tek günlük itfasını gerçekleştirdi. Bu sırada BlackRock IBIT'in kaydettiği girişler, art arda üç gün 500-600 milyon doları görmesine rağmen cuma günü 202 milyon dolara geriledi.


Thielen'e göre, yavaşlama ay sonundan kaynaklanıyor olabilir ve güçlü girişler bu hafta devam edebilir.


"BlackRock girişlerinin bu hafta devam etmesini bekliyoruz. Grayscale'deki çıkışlar 100 milyon doların altına düşerse, bitcoin büyük bir yükseliş kaydedecek."


Daha Fazla Oku

    btcBitcoinSHIBdüzeltme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk