Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Para Çekme İşlemlerinin Artmasıyla 40 Bin Dolara Yaklaşıyor

Veriler, geçen hafta borsalardan 1 milyar dolar değerinde BTC çekildiğini gösteriyor.

1 Aralık 2023 15:04

Güncellenme: 1 Aralık 2023 15:12

Bitcoin'in (BTC) yıl sonuna kadar 40 bin dolar üzerine çıkacağı iddiası, merkezi borsalardaki kripto para çıkışlarıyla güçleniyor.


Glassnode verilerine göre, 17 Kasım’dan bu yana 1,4 milyar dolar değerinde 37 binden fazla BTC çekildi.


Bu para çıkışları, uzun vadeli hold etme stratejisine olan önyargının devam ettiğini gösteriyor, ancak bir kısmı da Binance’in itirafından kaynaklanıyor olabilir.


Borsa çıkışları genellikle yerel fiyatların en düşük seviyelerine işaret eder ve orta vadeli fiyat artışı beklentilerini destekler.


BTC şu anda 38,600 dolar civarında işlem görüyor ve kripto pazarı genelinde de kazançlara yol açıyor. Hatta bazı token’lar son 24 saatte yüzde 5’lik bir sıçrama yaşadı.


Genel piyasa değeri, en son Mayıs 2022'de görülen 1,5 trilyon dolar seviyesine yükseldi ve ekim ayının başından bu yana yaklaşık 400 milyar dolar eklendi.


Bazı piyasa gözlemcileri, merkez bankalarının önümüzdeki aylarda beklenen faiz indirimlerinin piyasaya sermaye çekebileceğini ve kripto para birimleri gibi spekülatif piyasalarda volatiliteye yol açabileceğini söylüyor.


TradeStation'ın aracı kurum başkanı Anthony Rousseau, CoinDesk’e verdiği röportajda şunları ifade etti: “ABD Merkez Bankası faiz artırım döngüsünü duraklattı ve dünyanın dört bir yanından merkez bankalar da Fed’e katılmaya başladı. Sıkılaştırma döngüsünün zirvesine ulaştığımızı söyleyebiliriz. Risk varlıklarının sürdürülebilir hale gelebilmesi için daha düşük oranlara ve Niceliksel Sıkılaştırmanın sona ermesine ihtiyacımız var.”


"Piyasalar için potansiyel olarak en net pozitif likiditeyi sağlayacak 2024 yılına çok yaklaştık. Bitcoin, piyasalardaki net likiditenin saf bir yansımasıdır ve herhangi bir yükseliş faaliyetini desteklemek için pozitif likidite görmemiz gerekir.”


Salı günü Fed başkanı Chris Waller’ın ekonomide bir yavaşlama olduğunu ve enflasyon göze alındığında “doğru yolda olduklarını” söylemesiyle bitcoin momentumu yükselmeye başlamıştı.


Ayrıca Waller, enflasyonun düşmeye devam etmesi durumunda birkaç ay içerisinde faiz indirimlerinin söz konusu olabileceğini ekledi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk